Nákupní košík 0,- Kč

Richard Cole Manažer - Tovarní Team KTM

Jméno Richarda Colea vám s největší pravděpodobností nic neříká a já se ani nedivím, vězte ale že jde o člověka, který na čtyřkolkách jezdil už v době, kdy u nás byla hitem nová Čezeta. Richard je dlouholetým závodníkem a nyní majitelem jednoho z největších čtyřkolkových teamů v Evropě. Zeptali jsme na vše, co by vás mohlo zajímat a myslím, že to stálo za to.

Jako aktivní jezdec jsi začínal na motorce, jak jsi se dostal ke čtyřkolkám?

Začínal jsem na motorkách, kde jsem jezdil velice úspěšně v teamu Suzuki. Pak jsem chtěl zkusit Rally, ale můj manažer u Suzuki mi nabídl čtyřkolky, jako kompromis mezi autem a motorkou. No a na čtyřkolkách bylo mnoho disciplín – MX, supermoto, cross country, baja rally, …

Co tě vedlo k založení teamu, jako je ten váš?

Když se moje kariéra blížila ke konci, začal jsem pomáhat mladým jezdcům v jejich postupu. Na ten popud mě oslovila Yamaha a dala mi možnost védst závodní team a předat tak dál to, co jsem se naučil jako mladý.

Kde všude tví jezdci závodí?

Naši jezdci jezdí kompletní mistrovství Británie, mistrovství Evropy a letos byl v plánu start i v AMA ATV Motocross ve Státech. Bohužel jezdec, který zde měl startovat je zraněný a druhý závodník ještě není dost starý.

Spolupracujete s KTM, jak jsi s těmito stroji spokojený?

S KTM spolupracuji od doby, kdy začali vyvýjet Quad a spolupráce to byla vždy vynikající. Vždy využijí našich poznatků a zpětné vazby od jezdců. Čtyřkolky jsou navíc nekompromisně zaměřené na závody.

Od letošní sezony podporujete také našeho jezdce Lukáše Studeného, jak myslíš, že bude pokračovat jeho kariéra?

Lukáš má rozhodně velký potenciál stát se jedním z nejlepších jezdců v Evropě. To naznačují výsledky z evropského šampionátu, které jsou už teď vynikající. Lukáš jde za svým cílem a poslouchá rady trenéra i manažera teamu. Pevně věřím, že v krátké době bude Lukáš figurovat v absolutní evropské špičce.

V zimě jedeš s Lukášem Studeným do USA, jaké jsou plány?

Do Států jedeme hlavně kvůli přípravě a tréninku, pro který jsou tam i v zimě ideální podmínky. Také jedeme na jednání ke sponzorům, takže program bude opravdu bohatý.

Co je podle tebe pro mladé jezdce nejdůležitější při cestě za úspěchem?

Důležitý je postupná cesta nahoru. Je mnoho jezdců, kterým se povedl velký dílčí úspěch, který je paradoxně rychle srazil. Není tak těžké dostat se nahoru, ale je velice těžké se tam udržet. Je třeba systematická práce, která pak přináší vyrovnané a dobré výsledky.

O britském šampionátu toho moc nevíme, jak je kvalitní ve srovnání s naším a evropským?

Britský šampionát na tom v posledních dvou letech rozhodně není dobře. Jezdce odrazuje především složitá a náročná doprava a také absence finančních odměn, které jsou v okolních národních šampionátech běžné. Evropa je samozřejmě velice kvalitní, ale pro mnoho závodníků finančně absolutně nedostupná. Co jsem mohl vidět z českého šampionátu, tak tu máte vynikající tratě i slušnou konkurenci jezdců.

Je něco, co bys chtěl vzkázat našim čtenářům?

Mnoho jezdců si myslí, že bez nejsilnější a nejlépe naladěné čtyřkolky nemůžou zrychlit. To ale není pravda, důležitější, než pár koní v motoru je technika jízdy, na kterou by se měl závodník měl především soustředit. Takže pokud si myslíte, že nemůžete vyhrávat jen kvůli naladění quadu, jste na omylu!

 

Převzato - www.Quadweb.cz

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde