Nákupní košík 0,- Kč

MMČR Stříbro

Trať ve Stříbře patří k těm nejlepším u nás, špičkové zázemí, mycí boxy, pěkné depo, rychlá trať plná skoků, bohužel bez možnosti předjíždění. Extrémně tu záleží na startu a tedy i na kvalifikaci. Do Stříbra navíc jezdci na čele přijeli s minimálními rozdíly a daly se očekávat souboje nejen mezi dvojicí Liška Tušl.

Jako první se postavili na trať tradičně jezdci přeboru. Kropilo se opravdu poctivě a mašiny vypadaly po prvním kole jak na Mudfestu. Smůla v letošní sezoně neopustila Zdeňka Poláčka, který měl hned po startu kolizi s druhým jezdcem, opustil svou KTM a v závodě pokračoval s bolestivě naraženou rukou. Po první jízdě absolvoval rentgen, zlomené nic nebylo a s rukou v gypsu pokračoval do druhé rozjížďky, kde dojel pátý, i když s dost bolestivou grimasou. Pro první flek si opět dojel s plným počtem bodů Marian Klíč, který závod dramatizoval vždy jen na začátku, než se propracoval na první místo po horších startech.

Jako druhá kategorie tentokrát nastoupil mistrák a kdo se přijel podívat, rozhodně neprohloupil. První zatáčka je proklatě úzká a na startu opravdu hodně záleží. V první jízdě nejrychleji z žebříku vyrazil Martin Liška následovaný Honzou Jasanským a Lukášem Studeným, který ale neodolal tvrdému předjetí Davida Tušla, na úzké trati to ale jinak, než kolo na kolo nejde. Tušl se velice rychle dostal i přes honzu Jasanského a začal stíhat první místo. Na předjetí Honzy dlouho nemohl najít recept Lukáš Studený a na nedostatek důrazu také doplatil, když ho předjel Roman Repa. To už se ale na špičce schylovalo k souboji Tušl Liška, který je vždy hodně zajímavý. David Tušl dlouho hledal způsob, jak se přes Martina dostat, až nakonec doplatil na svůj důraz a v nájezdu na cílovku opustil stroj. Čtyřkolka nezhasla, odjela mimo trať a David tak ztratil opravdu hodně. Těsně před koncem se ještě Lukáši Studenému podařilo dostat před Jasanského a vyjet si tak třetí místo za Martinem Liškou a Romanem Repou. David Tušl nakonec dojel pátý.

Jestli byla první jízda dramatická, tak ta druhá byla doslova na infarkt. Start byl opět hodně dramatický a do hodin se dostal Roman Repa, několik soupeřů ho lehkým postrčením vrátilo do správného směru a mohl začít stíhat jezdecké pole. Skvěle tentokrát odstartoval Tušl, kterého stíhal Jasanský, Studený a Liška. Tentokrát se oba přes Honzu rychle dostali a začal nelítostný souboj o druhé místo, který bavil diváky několik kol. Bohužel nakonec skončil Martinovým pádem. Během své jízdy odrazil pneumatiku, nevšiml si toho a v levé zatáčce ho prázdné kolo nepodrželo a čtyřkolka se odporoučela do stromu. Všechna čest Martinovi, který i na stroji s rozhozenou geometrií a prázdným kolem dokončil jízdu na osmém místě. Vedoucí David Tušl tentokrát drama nedopustil. Celkově se tedy po řadě smolných závodů radoval nejvíc Lukáš Studený před stále se lepšícím Romanem Repou a Davidem Tušlem. V celkovém pořadí to znamená změnu vedoucího jezdce a hlavně návrat Lukáše do boje o titul.

Juniory tentokrát čekala celá trať, což hodnotíme jako velice dobrý tah pořadatelů, kluci se rozhodně lépe svezou a hlavně nasbírají cenné zkušenosti na velké trati. Ve třídě Junior I jsme viděli naprosto suverénní výkon Marka Fischera, který na svém Accessu odjel závod stylem start-cíl a nedal nikomu sebemenší šanci. Už v prvním kole měl náskok několik desítek metrů a bylo vidět, že motivace mu rozhodně nechybí. Celkově si Marek Fischer upevnil první místo a kráčí za obhajobou titulu.

Mnohem dramatičtější byl závod třídy Junior II, kde už startovala většina strojů s motokrosovým motorem, pro závod to bylo jedině dobře a celou dobu bylo na co koukat. Jako první vyrazil ze startovacího zařízení Michal Fischer na Yamaze následovaný Stejskalem (Yamaha) a Klíčem (W-tec). Tato trojice jela s těsnými rozestupy, a i když se kluci sebevíc snažili, k předjetí nedošlo a do cíle dojeli ve stejném pořadí. Ve druhé jízdě výborně odstartoval Stejskal, který si hned vytvořil slušný náskok. Za ním jel Marian Klíč a Michal Fischer. Bohužel Stejskalova Yamaha po dvou kolech vypověděla službu a musel tak přenechat vedení Klíčovi. Ten ho už nepustil a druhou jízdu vyhrál. V součtu obou jízd to ale na Fischera nestačilo a tomu se tak podařilo snížit Klíčův náskok v celkovém pořadí.Další závod se jede 18. 6. v Horním Újezdě. Téměř měsíční přestávku využije Martin Liška společně s Lukášem Studeným a Romanem Repou ke startu na mistrovství Itálie v evropské konkurenci.

 

Autor:Matěj Oliva,www.quadweb.cz


Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde