Nákupní košík 0,- Kč

Po sobotní větrné smršti se počasí v neděli uklidnilo a nad Kramolínem byla jen modrá obloha. Slunce občas zastínila jen nějaká ta čtyřkolka.

Ráno bylo pro dva jezdce dost nepřijemné, ale o tom více zde. Naštěstí se všechny problémy stihly vyřešit a na perfektně připravenou trať mohly nastoupit všechny kategorie k volným tréninkům a kvalifikacím. Hned od začátku bylo vidět, kdo přes zimu trénoval a zrychlil a kdo se cpal knedlíkama a cukrovím. V přeboru, ani v mistráku se překvapení nekonalo a na prvních pozicích byly vidět favorité. Hodně zajímavá ale byla situace v Junior II, kde jsou letos nově povoleny motokrosové motory. Vítěze kvalifikace – Michala Fischera a druhého M. Klíče jun. dělily pouze tři setiny sekundy a dal se očekávat velký souboj.

 

Přebor

 

Jako první se na trať vydali jezdci přeboru. Nejlepší start měl Marian Klíč, který závod odjel stylem start – cíl. Za ním jel v pohodě Jarda Faktor, no a na třetí místo se propracoval Míra Kuchta. Svůj díl smůly si vybral Zdeněk Poláček, který po výborné kvalifikaci doplatil na kolizi s Václavem Bazikou, která ho vyřadila z další stíhací jízdy. Druhý závod byl o něco dramatičtější, nejlepší start měl Míra Pondělíček, který ale musel pro technické problémy odstoupit a na jeho místo se dostal opět Marian. Druhý dojel Petr Hefner a třetí opět Míra Kuchta. Chuť si zpravil Zdeněk Poláček, který dojel pátý. Smůlu měl Jarda Faktor, který po kolizi s Václavem Bazikou (náhoda?) skončil se zlomenou klíční kostí.

 

Mezinárodní mistrovství ČR

 

Úvodní jízda mistráku nabídla neskutečné drama. Po startu se utrhla trojice Liška, Tušl, Studený, Martin s Davidem se Lukášovi Studenému postupně začali vzdalovat a i David Tušl si Před Martinem Liškou začal budovat malý náskok. Na čtvrté místo se pak probojoval Honza Jasanský. Vše už vypadalo rozhodnutě, ale pár kol před koncem začal Martin Liška Davida Tušla stahovat, až se dostal při dech beroucím souboji před něj. David na druhém místě výrazně zpomalil a začal se na něj zle dotahovat i Lukáš Studený. Nakonec ale svou stíhací jízdu úspěšně dokončit nedokázal.

Druhá jízda měla podobný vývoj s tím rozdílem, že se tentokrát Martinovi nepodařilo na první místo dotáhnout, takže celkové vítězství v prvním závodě musel přenechat Tušlovi. Třetí dojel opět Lukáš Studený.

 

Junior I

 

Do Kramolína se sjelo 12 závodníků kategorie Junior 1 a až na dvě vyjímky závodili na strojích Access DRR 100. Přijel i mistr Slovenska Jakub Dudik a tak se dal očekávat velmi zajímavý závod.Trenink vyhrál Tomáš Pikart před Markem Fischerem, Danem Klímou atd. Po startu první rozjížďky šel do čela Marek Fischer, následoval Tomáš Kolpek, Michal Seňko a Tomáš Pikart. Marek vzal od startu pořádně za plyn svého Accesu a během dvou kol si vyjel náskok, který udržel až do cíle, na druhé místo se propracoval Tomáš Pikart a pro třetí místo si dojel Míša Seňko.Ve druhé jízdě se opakoval podobný scénář jako v jizde první, Marek šel po startu nekompromisně na první místo, následoval ho Tomáš Pikart a za ním v první zatáčce hromadná mela, Marek si vypracoval náskok 22 vteřin, který pohodlně dovezl do cíle před Tomášem Pikartem a Michalem Seňkem, čtvrtý Dan Klíma a pátý Jakub Dudik.

Celkově Fischer, Pikart, Seňko

Junior II

 

Třída junior 2 se poprvé představila s povolením startovat na stavbách a myslím, že se bylo na co koukat. Kvalifikaci vyhrál Michal Fischer před Marianem Klíčem a Tomášem Cífkou. Po startu první jízdy šel do čela Marián, za ním se držel Michal a s odstupem Tomáš Cífka následovaný Dudou, Veselým a Saňou.Saňa se posléze probojoval na čtvrtou pozici, kterou si udržeol až do cile. Pořadí po první jízdě Klíč , Fischer, Cífka, Saňa. Druhá jízda - a opět skvělý start předvedl Marian, do boku Michalova zadního kola se nějak připletlo přední kolo Tomáše Cífky, takže Michal jel se čtyřkolkou bokem před předním nárazníkem Tomáše, už to vypadalo na pěknou šipku, ale naštěstí to oba kluci nějak ustáli a pokračovali, Michal v prvním kole předjel Tomáše a vydal se stíhat Mariána. Tomáše mezitím dojel Matěj Saňa a začal urputný souboj o místo třetí, z něhož vyšel vítězně Matěj, který začal již notně unavenému Tomáši ujíždět. Michal stáhnul náskok Mariana na cca. 50 metrů, ale na jednom ze skoku si opet narazil svůj bolavý palec, takže byl rád, že poslední kolo odkroužil pro druhé místo. Celkové pořadí Klíč, Fischer, Saňa,Cífka. Za zmínku jistě stojí, že Matěj Saňa jel na Raptoru 250 s původním motorem.

Výsledky

JUNIOR I.
JUNIOR II.
PŘEBOR
MM ČR

Autor:Matěj Oliva,www.quadweb.cz

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde