Nákupní košík 0,- Kč

 

PRVNÍ CHALUPA CUP ODSTARTOVAL U ZNOJMA

Dne 26.března se jel první závod ze seriálu Chalupa Cup nedaleko Znojma ve vesnici Miroslav.Předpověď počasí na tento den nebyla žádná sláva a spousta jezdců se rozmýšlelo na poslední chvíli, zda pojedou.Přes veškeré předpovědi bylo počasí velmi pěkné a podmínky na závody byly příjemné.Na závody přijeli jezdci z MČR napřiklad Marián Klíč, Lukáš Kalous, Miroslav Zatloukal, David Tušl a z Vysočiny přijel i Lukáš Studený, který jede s Lukášem Kalousem ve společném  teamu - ASP Group racing team.Trať byla  technická, takže na fyzičku taky náročná  a místy velmi úzká. 

Dopoledně proběhly dva 15minutové tréninky.Podmínky pro trénink byli příjemné jen škoda, že organizátoři trať nenakropili den předem, jelikož se prášilo, ale zas podle předpovědi to vypadalo, že kropit trať není třeba.Každý netrpělivě vyčkával, až se odstartuje první závod, neboť byl každý zvědavý jak je na tom kdo výkonově.Očekával se velký souboj mezi Davidem Tušlem,Lukášem Studeným a Mariánem Klíčem, který má na sezonu dobře natrénováno.Viď Mariáne? J

První závod byl odmávnut kolem 12h do čela závodu se dostal Miroslav Zatloukal, který byl následován Davidem Tušlem, Lukášem Studeným, Mariánem Klíčem,  Lukášem Kalousem a dalšími.Miroslav Zatloukal si své první místo držel přibližně dvě kola po startu než se čela zmocnil David Tušl. Lukáš Studený, který byl po startu na třetí pozici, tak po jednom kole sehrál souboj s Mírou Zatloukalem a dostal se za prvního Davida Tušla. Lukáš začal Davida pomalu stahovat. Davidovi první místo moc dlouho nevydrželo, neboť si ukopnul řadicí páčku a ze závodu odstoupil. Lukáš Studený se tím dostal na první místo, které si udržel až do konce prvního závodu.Na druhé pozici jel Marián Klíč. Pěkný souboj byl mezi Miroslavem Zatloukalem, který jel na třetím místě o které se ho snažil obrat Lukáš Kalous, kterému se to nakonec povedlo a Míra se propadnul na čtvrté místo.Trať při tomto závodu měla dobré podmínky až na velkou prašnost trati.Výsledky z prvního závodu:

1.Lukáš Studený

2.Marián Klíč

3.Lukáš Kalous

Na druhou rozjížďku se trať nakropila, aby se tolik neprášilo ,  stejně to však moc nepomohlo.Druhý závod byl odmávnut kolem půl třetí a do první zatáčky se první dostal Míra Zatloukal, který se na nakropeném povrchu přetočil a toho využili jezdci za Mírou, takže do vedení se dostal Marián Klíč,  následován Lukášem Studeným, Lukášem Kalousem,  přetočeným Mírou Zatloukalem a dalšími.Ve velkým plusu byl na prvním místě jedoucí Marián Klíč, který měl lepší výhled na trať a kluci, kteří jeli za ním, tak neviděli na krok, neboť se šíleně prášilo. Podle kluků místy ani neviděli na trať. Na druhém místě jel Lukáš Studený, který se v prašném oblaku snažil dojet Mariána Kliče, ale přes veškerou snahu si Marián své první místo obhájil.Na třetím místě jel jak v prvním závodě Lukáš Kalous, který byl opět následován Mírou Zatloukalem.Výsledky z druhého závodu:

1.Marián Klíč

2Lukáš Studený

3.Lukáš Kalous

Celkové výsledky:

1.Marián Klíč

2Lukáš Studený

3.Lukáš Kalous

 Vyhlášení vítězů proběhlo kolem 17h, kde vítězové dostali pěkné diplomy a poháry.Jinak po celou dobu závodu bylo zajištěno na dvou místech  výborné občerstvení, kde byly hlavně dobré steaky a klobásy.Trať byla dobře připravená až na nedostačující kropení.Škoda je, že David Tušl při prvním závodě odstoupil, neboť by se jistě odehrál velmi pěkný souboj mezi prvníma dvěma jezdci.

 

 

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde