Nákupní košík 0,- Kč

MMČR Horšovský Týn

Druhým podnikem pokračovalo mezinárodní mistrovství České republiky side a quad. Celý závodní cirkus se přestěhoval na tradiční jihočeskou trať v Horšovském Týně. Ta byla od začátku do konce velmi zrádná a přinesla divácky atraktivní závody.

Ranní tréninky probíhaly v hlubokém bahně, které trápilo zejména jezdce juniorských tříd, z nichž většina k prvnímu dobrovolnému tréninku ani nenastoupila a naplno jezdit se začalo až při kvalifikaci. Dešťové mraky se naštěstí Týnu vyhýbaly obloukem, takže jezdci bahno vyházeli a kvalifikační jízdy probíhaly na poměrně slušné trati, která se ale rychle rozbíjela. „Pole position“ si vyjel David Tušl, následovaný Martinem Liškou a Lukášem Studeným, který byl hendikepován zraněním z posledního závodu mistrovství Moravy.

 

Přebor

 

Na téměř suchou tra’t odstartovali jako první přeboráři, kteří se opět sešli ve slušném počtu. Po špatném startu ze z pátého místa dopředu propracovával Marian Klíč, který potřeboval čtyřikrát projet cílem, než ukázal svým soupeřům výfuk své KTM. Vedoucí pozici si bezpečně uhlídal až do cíle. Druhá jízda probíhala za horších podmínek, celý areál byl zkrápěn vytrvalým deštěm, scénář byl ale obdobný jako v první jízdě a Marian vyhrál čtvrtou ze čtyř letošních jízd a s přehledem potvrzuje roli favorita na letošní titul.

 

Junior I

 

Zatímco první závod v Kramolíně byl napínavý až do konce, v týně diváci mohli vidět „One Man Show“ v hlavní roli s Markem Fischerem. Někteří z jezdců viděli Access s číslem 1 při předjíždění dokonce třikrát. Zatímco o prvním místě bylo rozhodnuto už od prvních minut závodu, za Markem se bojovalo o každý metr trati, která byla pro jezdce na malých stovkách hodně náročná. Celkově to znamená upevnění vedení Marka Fischera, který jednoznačně kráčí za obhajobou titulu mistra republiky.

 

Junior II

 

Před začátkem sezony byla kategorie Junior II nejsledovanější třídou celého mistrovství díky povolení přestaveb s motokrosovými motory, které však v Kramolíně startovaly jen dvě. Do druhého závodu přibyly ke strojům Fischera a Klíče další dva speciály. O tom, že výkon motoru nemusí být vždy rozhodující nás v obou jízdách přesvědčoval Saňa, který dokázal statečně držet krok s mnohem silnějšími, kapalinou chlazenými speciály. Ale nepředbíhejme, z žebříku vyjel v první jízdě nejrychleji Michal Fischer. V prvních zatáčkách byl ale předjet Marianem Klíčem, kterýs se mu začal vzdalovat. Tato dvojice byla z povzdálí sledována Tomášem Cífkou na kterého se snažil dotáhnout Saňa. Toto pořadí vydrželo až do konce.

Ve druhé jízdě hrála hlavní roli bahnitá trať, která pomohla Michalu Fischerovi k udržení prvního místa o které tvrdě bojoval s Marianem Klíčem. Tomu se přes veškerou snahu nepodařílo před Michala dostat. Třetí dojel opět Tomáš Cífka.

 

MM ČR

 

Po dechberoucím prvním závodě v Kramolíně se i v Týně očekávala velká podívaná v podání hlavních adeptů na mistrovský titul. Už kvalifikace napověděla, v jakém duchu se bude odehrávat samotný závod a všechny prognózy se tak potvrdili. Ze startovního žebříku vyrazili bok po boku Liška, Tušl a Studený, kteří vyjížděli vedle sebe až do první zatáčky. Nejpevnější nervy měl v nájezdu Martin Liška, těsně za ním se držel Tušl a Studený. První dvojice začala Lukáši Studenému pomalu ujíždět a vytvářet si solidní náskok. První polovinu závodu vodil startovní pole Martin, kterého si s odstupem zhruba dvou vteřin hlídal David Tušl. Osamocen jezdil Lukáš Studený, který bojoval s bolestí nalomeného ramene a v každé zatáčce měl problémy udržet čtyřkolku pod kontrolou, přesto se podařilo udržet si slušný náskok před čtvrtým Honzou Jasanským. Když už to vypadalo, že jezdci v tomto pořadí uvidí i cíl, začal se Martin Liška pomalu propadat, až byl nakonec předjet Davidem Tušlem. Ten nakonec první jízdu vyhrál s jasným náskokem. Třetí místo uhájil před výborně jedoucím Honzou Jasanským Lukáš Studený.

Druhá jízda odhalila největší slabinu Davida Tušla – jizdu na mokré kluzké trati. Už od prvních metrů závodu bylo jasné, že Davidovi uklouzaná trať zkrátka nesedí a měl hodně problémů udržet svou Yamahu na trati. Nejlépe odstartoval Martin Liška za kterým se držel Roman Repa , třetí jel opět Lukáš Studený. Na toho se tlačil Honza Jasanský, těsně sledován Davidem Tušlem. Už během prvních kol si Martin vyjel suveréní náskok, přiblížně stejný náskok si držel i druhý Roman Repa před Lukášem Studeným. Nejatraktivnější souboj se odehrával mezi čtvrtým Honzou Jasanským a pátým Davidem Tušlem, kteří několik zatáček projeli bok po boku a nedarovali si ani metr trati. Vítězně s tohoto souboje nakonec vyšel David Tušl, kterému se podařilo na vysychající trati zrychlit.

Novým vedoucím jezdcem mistrovství republiky je Martin Liška, který si vyměnil místo s Davidem Tušlem, třetí je nadále Lukáš Studený, který je vzhledem ke svému zranění s výsledkem nadmíru spokojený. Čtvrtý je letos výborně jedoucí Honza Jasanský. Český Crossový mistrák pokračuje 28.5. ve Stříbře.

 

Autor:Matěj Oliva,www.quadweb.cz


Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde