Nákupní košík 0,- Kč

Mezinárodní Mistrovství Slovenské Republiky aneb první 4. místa pro ČR.

Dne 18.4.2010 se uskutečnil první MMSR v sezoně 2010.Původně se závod měl konat v sobotu 17.4, ale kvůli nepřízni počasí se závod přeložil na neděli.Někteří jezdci ,,den volna” využili a jeli na závody.Například jako Lukáš Studený, který 17.4 jel závod AMA Cup Okrouhlá Radouň a měl závod považoval jako trénink a přípravu na Slovensko.Trať byla perfektně připravená.Nacházelo se zde bezpočet lavic.Trať byla upravená-rovná a velmi široká.

 
 
Na Slovensko přijelo celkem 8. čechů: David Tušl #1,Martin Fox Liška #55,Michal Prskavec #44,Filip Šatoplet #69,Honza Jasanský #93 z teamu Quad Team Metafly,Pepa Císař #70.Pozdě večer dorazil Lukáš Studený #94 s jeho teamem, který přejížděl ze závodu AMA Cup a brzy k ránu přijel Jindra Petlach #21.Večer v depu proběhla menší picí nálada a debata o nedělním závodu(jak jinak :-) ).Tím,že dorazil David Tušl společně s Martinem Foxem Liškou, tak se očekával skvělí souboj mezi těmito výbornými jezdci, takže bylo na co koukat.
 
 
Od 11:30h proběhl měřený trénink a ten zajel nejlépe David Tušl #1,Martin Fox Liška #55 a třetí byl Jindra Petlach #21.
 
 
V 1.rozjížďce bylo na startu 15 jezdců a byla odmávnuta v 14.30h. Po startu byl nejrychlejší Lukáš Studený #94 a za ním byl Martin Fox Liška #55, David Tušl #1 a Jindra Petlach #21.Po chvilce se Lukáš propadnul na třetí místo a ve vedení byl Martin Fox Liška #55,David Tušl #1.Lukáš #94 sváděl souboj s Jindrou Petlachem #21.Bohužel Jindra měl menší kolizi na lavici a narazil si zápěstí a to mu závod zkomplikovalo.Na 4. a 5. příčce jeli domácí jezdci a to Matěj Prostinák #88 a Uzsák Tibor #27.Na 6. pozici byl náš český jezdec Jan Jasanský #93, který se postupem času probojoval na 4. příčku.Martin Fox Liška #55 s Davidem Tušlem #1 sváděli perfektní souboj a diváci měli na co koukat.Martin se po uplynulích cca 15min propadnul na druhé místo a David Tušl se dostal na 1. příčku.David si od Martina vytvořil cca 70-100m rozestup.Martin se snažil Davida dojet, ale měl menší problém, protože se mu do ráfku dostalo bahna a kmitalo mu řízení, tak to mu jízdu zhoršilo.Ještě bych málem zapomněl na Pepu Císaře #70, který měl na startu menší problém a když už se startovalo, tak sotva seděl na své mašině a startoval z posledního místa.I když Pepa startoval z posledního místa, tak během pár kol se vypracoval na 4.místo a když se snažil pojet Lukáše Studeného, tak ho zradila svíčka a ze závodu musel nuceně odstoupit.
První runda vypadala:
1) David Tušl
2) Martin Liška
3) Lukáš Studený
 
 
Do 2.rozjížďky nastoupilo už jen 12 jezdců a bylo odmávnuto v 17.15h. Po startu byl nejrychlejší Jan Jasanský #93 a byl následován Lukášem Studeným #94,Martinem Foxem Liškou #55 a Davidem Tušlem #1.Když byl Honza #93 pojat Martinem #55 a Davidem #1, tak si nejspíše řekl a dost!Lukáš #94 byl za Honzou #93 v perfektním závisu a ne a ne ho pojet.Jo, Honza si své 3.místo suveréně držel.Jako v první rozjížďce asi cca kolem 12min  Martin #55 své první místo přepustil Davidovi Tušlovi #1 .Martinovi #55 ještě pár kol před koncem začala blbnou spojka, tak to mu šanci na pojetí Davida #1 zmenšilo.Říká se, že David #1 má trať dobře najetou, ale to neznamenalo, že musel být první.Uvidíme jak to dopadne na druhém MMČR.Uvidíme zda David #1 bude koukat na Foxíka #55 zadní cedulku nebo naopak.Každopádně už ty závody mají pořádný ,,šmrnc“ než v minulé sezoně, kdy byli kategorie rozděleny. Celkově první 4. místa obsadili kluci od nás z čech a to:
1) David Tušl
2) Martin Liška
3) Jan Jasanský
4) Lukáš Studený

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde