Nákupní košík 0,- Kč

ITP ESSOX CUP – Božetice u Milevska – kategorie: MMČR

Další maratón pod názvem ITP ESSOX CUP se jel na velmi pěkné a ještě prodloužené traťi v Božeťicích u Milevska.Trať byla opravdu velmi náročná a místy byli až nebezpečné průjezdy.Sluníčko nám od rána svítilo, takže se nehorázně prášilo a jezdci měli malou viditelnost kam a jak trať vůbec vede, což bylo úplně nejhorší v první kole jelikož jezdci vůbec neměli zdání jak je trať dlouhá a kam až vede.Z kategorie MMČR se sjel Lukáš Studený,Martin Liška, který momentálně vede celý seriál.Dojel i Pavel Ulman,Lukáš Vobecký a další.Do kategorie MMČR se sjelo celkem 7 strojů.90 minutový offroad maraton byl odmávnut ve 13:30h.Nejprve povedený start měl Lukáš Studený, který byl následován Martinem Liškou,Markem Levým a dalšími.Z lesní pasáži se jako první před Lukášem Studeným, který udělal menší chybu vyřítil Martin Liška a jako třetí byl Marek Levý, který byl následován Pavlem Ulmanem,Lukášem Kobzou a dalšími.Martin Liška si od druhého Lukáše Studeného udělal velký náskok a vypadalo to, že pro první místo si dojede Martin.Lukáš měl další zásek v lesní pasáží a před něj se dostal Marek Levý.Lukáš si to nenechal líbit a asi po půl kole se opět dostal na druhé místo za Martina Lišku.Marek Levý měl problémy s technikou a asi 3x zajížděl do depa pro mechaniky a tím pádem přišel o své krásné třetí místo.Když se Pavel Ulman přesunul na 3.místo za Lukáše Studeného, tak nejspíš také musel někde udělat chybičku neboť na jeho třetí místo se dostal Lukáš Vobecký, který si držel své 3.místo asi 4 kola jelikož se před něj opět dostal Pavel Ulman.Lukáš Pavla začal velmi pěkně stahovat a když už to vypadalo na pěkný souboj, tak měl Lukáš při vjezdu do lesní pasáže smůlu neboť měl menší karambol a než se mu podařilo vyjet, tak měl Pavel Ulman cca 1.min náskok a už a tím si dojel pro krásné 3.místo.Martin Liška, který měl před Lukášem Studeným velký náskok, tak jej Lukáš začal nečekaně stahovat.Na Martinovi se hodně podepsala bolavá ruka.I když Lukáš Martina stáhnul, tak se mu Martin opět vzdálil a takhle se honili asi 6kol do konce závodu než se Lukášovi podařilo Martina předjet a ujet.Lukáš Martinovi ujel asi o čtvrt traťe.Věřím tomu, že kdyby Martin neměl bolavou ruku, tak závod by byl hodně zajímavý.Lukáš Vobecký, který si dojel pro 4.místo, tak předváděl opravdu pěknou jízdu.Když už byl 90 minutový závod u konce, tak jako první cílem projel Lukáš Studený následovaný Martinem Liškou a Pavlem Ulmanem.

Trať byla opravdu velmi náročná a dlouhá.Jezdci musel v některých úsecích hodně přemýšlet, aby nedošlo k nějakému karambolu nebo záseku což by je mohlo stát jejich místo.