Nákupní košík 0,- Kč

Crossracing Cup Městečko Trnávka

Další závod ze seriálu Crossracing Cup se jel na krásné traťi v Městečku Trnávka.Na závody jsme přijeli, jak už je zvykem a tradicí den předem.V přemalém depu nás vítal Pavel Vik a …. Palme.Chvilku po nás dorazil i Lukáš Kalous, který jede společně s Lukášem Studeným v teamu ASP Group Racing Teamu K večeru se depo postupně začalo plnit a k ránu praskalo ve švech.Okolo 21h dorazili kluci Fischerové, kteří taktéž jedou za team ASP Group Racing Team.Pořadatel závodu Marián Klíč velmi pěkně trať připravil a ještě v sobotu večer jí řádně nakropil.Druhý den dorazil i Honza Klinko společně s Davidem Tušlem.

První tréninky proběhli od 8:10h.V 9:00h proběhla rozprava, kde se jezdci dozvěděli jak celý závodní den bude probíhat.V 9:30h proběhl měřený trénink, který jako nejrychlejší zajel David Tušl #1 a byl následován Lukášem Studeným #94,Honzou Klinkem #59,Pavlem Vikem.jun #31 a Lukášem Kalousem #77.

1.rozjížďka byla odmávnuta v 12:50h.Po startu se dostal do vedení Honza Klinko #59 a byl následován Lukášem Studeným #94, Davidem Tušlem #1 a dalšími.David Tušl #1 měl v této rozjížďce velkou smůlu, když se pokusil pár metrů po startu předjet Lukáše Studeného a v pravotočivé zatáčce se převrátil.Davidovi se naštěstí nic nestalo ani jeho stroji.David než čtyřkolku převrátil zpět na kola, tak se okolo něj prohnali všichni jezdci, tak startoval z posledního místa.David nasadil tempo a do konce závodu se vyšplhal až na krásné 5.místo.Honza Klinko #59 měl za sebou v závěsu Lukáše Studeného #94 a oba dojeli ve stejném pořadí jak po startu.Třetí příčku si krásnou jízdou držel Pavel Vik.jun., kterou si udržel až do konce závodu.Na 4.pozici jel Slovenský jezdec Matúš Dodok #144, který byl následován Davidem Tušlem #1.Velmi pěkný souboj sváděl David #1 s Lukášem Kalousem #77, kteří se prali o 5.příčku, ale tu si nakonec z této rozjížďky odvezl David Tušl #1.
1)Honza Klinko
2)Lukáš Studený
3)Pavel Vik.jun

2.rozjížďka byla odmávnuta v 15:10.Do vedení se dostal opět Honza Klinko #59 a byl následovaný Davidem Tušlem #1, Lukášem Studeným #94, Pavlem Vikem #31 a dalšími.Honzovi 1. místo vydrželo přibližně jedno kolo a přepustil ho Davidovi Tušlovi #1.Honza Klinko #59 jel v tento den ještě kategorii v motorkách a měl menší pád, který mu způsobil pohmožděniny, tak možná navzdory zranění souboj o 1.místo Davidovi ulehčil.Třetí pozici si držel až do konce této rozjížďky Lukáš Studený #94.Na 4. pozici do cíle dojel velmi pěkně jedoucí jízdou  Pavel Vik.jun, který byl následován Slovenským jezdcem Matúšem Dodokem #144.
1)David Tušl
2)Honza Klinko
3)Lukáš Studený

Celkově z obou rozjížděk:
2)David Tušl

Na závěr bych k závodu chtěl dodat, že pořadatel Marian Klič se po celou dobu závodu velmi snažil jezdcům připravit dobré podmínky traťi.Po celý den velmi svítilo sluníčko a trať se neustále kropila,kropila a kropila, ale během chvilky se zase začalo prášit.V depu velmi mile překvapil Pavel Vik.sen., který připravil pro jezdce bazén na zchlazení.