Nákupní košík 0,- Kč

26.6.2010 ITP ESSOX CUP
Dne 26.6.2010 se jel již v pořadí 5. závod ze seriálu ITP ESSOX CUP na velmi krásné traťi v Mohelnici.Trať byla velmi pěkně připravená a hlavně taky náročná na fyzičku.Z republikánu se na závod sjel Martin Fox Liška, který je momentálně v průběžném pořadí suveréně na 1.místě.Dojel i Lukáš Studený s jeho teamem a nečekaně přijel Michal Prskavec na stroji ACCESS(Prý by to jeho stroj Jawa nezvládnu z důvodů malé nádrže), kterého měl zapůjčeného z teamu ASP Group Racing Teamu.Kropiči trať před startem lehce pokropili, ale na vzdory velmi pěkného a horkého počasí trať během pár minut vyschla a proměnila se v jeden velký dým prachu.

Ve 13:15 se všichni jezdci z kategorie MMČR začali řadit do předdepa.Původně měl být závod odstartován ve 13:30, ale z důvodů kropení se závod posunul cca o 15 minut.Odstartováno bylo přibližně ve 13:45 po startu se do vedení dostal František Novotný #46 a byl následován Martinem Liškou #55,Zdeňkem Muchou #96 a dalšími.Michal Prskavec #3 byl společně s Lukášem Studeným #94 na startu zařazený až v druhé řadě.Michal Prskavec #3 jel tento závod letos poprvé.Lukáš Studený #94 měl v předchozích závodech smůlu a nedojel.Na start se řadilo podle průběžných výsledků.Michal Prskavec #3 byl po startu mezi předposledníma a Lukáš Studený #94 startoval jako úplně poslední.Martin Liška #55, který byl po startu druhý za Františkem Novotným , tak se během chvilky dostal na 1.místo.Martin #55 si během pár minut vytvořil velký náskok a jeho jízda vypadala asi takto:Martin Liška #55 a pak hodně,hodně dlouho někdo a teprve druhý.Martin #55 si své 1.místo udržel až do konce závodu a druhému dal dokonce kolo.Martin měl přibližně v půlce závodu velký problém.Do závod nastupoval s pouze funkční jednou brzdou a zadní brzdou.Martin #55, který je velmi zvyklí brzdit zadní brzdou, tak když sjížděl z prudkého kopce, tak mu zadní brzda vypověděla funkci a Martin přistál v prosti směru.Naštěstí se mu nic nestalo a hned uháněl zase kupředu.2.místo za Martinem si držel František Novotný a na místě 3. byl Zdeněk Mucha.Zdeňkovi z ničeho nic začal vynechávat motor.Snažil se alespoň zajet závody, aby měl nějaké body, ale nakonec jsem jeho čtyřkolku viděl stát mimo trať.Lukáš Studený #94, který byl po startu jako poslední, tak se během 20min dostal na 2.místo za Martina Lišku #55.Lukáš #94 předváděl velmi pěknou a rychlou jízdu.Michal Prskavec #3 měl v tomto závodu opravdu smůlu.Říkal mi, že si omylem kolenem 10x vypnul klíček od zapalování(prý to počítal) pak ze své čtyřkolky jednou vystoupil a ohnul tyč řízení a myslím, že i s řidítky něco málo bylo.Michal #3 byl 30min před konec závodu na 4.místě, ale nakonec si dojel pro krásné 5.místo.Navzdory jeho problémům je to hodně pěkné místo.Pro místo 3. si velmi krásnou jízdou dojel Lukáš Vobecký #708.
1)Martin Liška
2)Lukáš Studený
3)Lukáš Vobecký

Co říci na závěr? Trať byla velmi pěkně připravená.Organizace také perfektní.Jen škoda, že trať tak prášila.Ten kdo jel na 1.místě měl velkou výhodu.Většina jezdců co jela tak v půlce, tak sotva něco mohli v tom dýmu prachu něco vidět, ale tak je to další závodní zkušenost.