Nákupní košík 0,- Kč

 

DRUHÝ ZÁVOD CHALUPA CUP 2010
 
Druhý závod seriálu „Chalupa Cup 2010“  2.5.2010 v Nové Bystřici se opravdu vydařil . Sice bylo pod mrakem, ale teplota byla více než příjemná. Trať sice měla perfektní podmínky, ale je pravda, že místy byla opravdu velmi rozsekaná.
 
Z důvodu menší účasti startovali jezdci kategorií JUNIOR, HOBBY a PROFI společně, ale hodnoceni byli zvlášť. Na start se celkem postavilo šestnáct jezdců. Účast byla slabší kvůli tomu, že se ve stejný den jelo více obdobných závodů (např. Crossracing, Šumavský pohár, Supermoto Písek), ale i tak se závod vydařil.
.
První rozjížďka
První rozjížďka byla odmávnuta ve 12.30. Po startu se ihned do vedení dostal Lukáš Studený
(# 94 Profi) za nímž „pádil“ Michal Bogáš (# 54), který lehce soupeřil s Martinem Hvězdou (# 80) jedoucím v kategorii Hobby, kterou vedl. Lukáš Studený (# 94) si postupem času udělal obrovský náskok na posledního (asi dva okruhy) a bez jakéhokoliv kompromisu si jel krásnou jízdou pro 1. místo. Michal Bogáš (# 54) jel také krásnou jízdu a stejně jako Lukáš (# 94) si vytvořil od třetího jezdce Josefa Mašitu(# 114) pěkný náskok a obdobně jako Lukáš si jel bez překážek pro 2. místo. V Hobby dojel druhý Vojta Svoboda (# 97) a třetí Josef Mašita (# 114).
V rozjížďce měl smůlu Marek Myslík (# 2), který několik metrů po startu nalítnul do vantu a zůstal se čtyřkolkou viset. Než však čtyřkolku odklínoval, tak ho předjelo pár dalších jezdců. Za zmínku stojí krásná jízda 9letého Dominika Stejskala (# 67), který jel kategorii Junior, a na svůj věk předváděl opravdu krásnou jízdu. Pokud mu takové „tempo“ vydrží, tak má v následujících letech vekou šanci na přední místa v prestižnějších závodech.
Výsledky z první rozjížďky:
PROFI
1. Lukáš Studený
2. Michal Bogáš
3. Jiří Opička
 
HOBBY
1. Martin Hvězda
2. Vojta Svoboda
3. Josef Mašita
 
JUNIOR (startovali jen dva jezdci)
1. Dominik Stejskal
2. Dominik Vávrů
 
Druhá rozjížďka
Na druhou rozjížďku se postavil opět „plný počet“ šestnácti jezdců. Odmávnuta byla přibližně v 15.20 a do vedení se - stejně jako v první rundě - dostal Lukáš Studený (# 94) sledovaný „Hobbystou“ Pavlem Lejskem (# 27) a Michalem Bogášem (# 54) z kateg. Profi. Na čtvrté pozici byl Pavel Sobotka (# 98 - Hobby), na páté Martin Hvězda (# 80 – Hobby). Michalovi Bogášovi (# 54) dělal z počátku závodu problémy Pavel Lejsek (# 27), ale Michalovi se podařilo Pavla předjet. Lukáš Studený (# 94), který si opět vytvořil obrovský náskok od druhého Michala Bogáše (# 54) si jel i v této rozjížďce pro vítězství, takže si odvezl domů i vítězství celkové.
Michal (# 54), který byl na druhém místě, tak si od jezdce na třetí příčce Pavla Lejska (# 27) vytvořil náskok a až do konce závodu mu krásné druhé místo vydrželo. Přibližně v půlce závodu se odehrál krásný souboj mezi Pavlem Lejskem (# 27) a Martinem Hvězdou (# 80). Když Martin na Pavla zaútočil, tak mu to úplně nevyšlo, ale po několika ujetých metrech se podařilo Martinovi Pavla pojet a z Hobby kategorie si odnesl další vítězství, takže celkově byl v závodu byl první. Jenom ještě něco málo o Juniorech. Stejně jako v první rozjížďce dojel první Dominik Stejskal (# 67). Jeho jmenovec Dominik Vávrů (# 33) měl velké problémy se zadním brzdičem. Při jízdě se mu destičky teplem začaly stahovat a začaly nechtěně přibrzďovat, což mu jízdu velmi ztížilo.
Výsledky druhé rozjížďky:
PROFI
1. Lukáš Studený
2. Michal Bogáš
3. Jiří Opička
 
HOBBY
1. Martin Hvězda
2. Pavel Lejsek
3. VojtaSvoboda
 
JUNIOR
1. Dominik Stejskal
2. Dominik Vávrů
 
Konečné pořadí (součet rozjížděk):
PROFI
1. Lukáš Studený
2. Michal Bogáš
3. Jiří Opička
 
HOBBY
1. Martin Hvězda
2. Vojtěch Svoboda
3. Pavel Lejsek
 
JUNIOR
1. Dominik Stejskal
2. Dominik Vávrů
 
Co dodat na závěr. Závod se opravdu vydařil.V odpoledních hodinách vysvitlo sluníčko a trať se proměnila v prach. Diváků bylo docela dosti na podporu jezdců.
 
Tomáš Studený(Quad Team Meatfly – www.quad-team.cz)
 

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde