Nákupní košík 0,- Kč

 

MMČR POKRAČOVALO POŘÍČÍ
 
Druhý závod letošního „Mezinárodního mistrovství České republiky“ se uskutečnil v Poříčí nad Sázavou 25. 4. 2010. Do Poříčí jsme přijeli den předem a to v sobotu odpoledne a již v depu nás „vítali“ Jan Jasanský (start. číslo 93), Martin „Fox“ Liška (# 55), Matěj Prostinák (# 88), Jiří Kašpar (# 96) a jiní závodníci, k večeru se všichni začali sjíždět i další. V depu proběhla, v předvečer druhého závodu, lehká picí a grilovací nálada (jak také jinak J).
 
V nedělní den nám počasí velmi přálo. Hned od rána svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo. V odpoledních hodinách přišlo opravdu to pravé jaro, takže závody se vydařily. V Poříčí je trať velmi technická a tudíž na náročná na fyzičku. Nachází se zde bezpočet lavic, zatáček a tobogánů. První trénink proběhl od 8.40 do 9 hodin. V jedné zatáčce měl problém Matěj Prostinák (# 88), který se nejspíše v zatáčce přetočil a čtyřkolku převrátil. Další problém měl Jindra Petlach, kterému blbnul čip na časomíru, takže jeden z mávačů Jindru (# 21) naháněl asi 10 minut než jej zastavil.
Kvalifikační trénink proběhl od 10.45 do 11.05. „Kvaldu“ nejlépe zajel David Tušl (# 1). Druhý byl domácí jezdec Pepa Císař (# 70) a třetí Martin Fox Liška (# 55). Po kvalifikaci si mohli kluci pod dobu 5 minut trénovat starty.
 
Neděle ( neděle 25. 4. 2010)
Přibližně ve 13.10 se jezdci řadili do předdepa. 1. rozjížďka byla odstartována ve 13.25. Do vedení se dostal David Tušl (# 1), následovaný Lukášem Studeným (# 94), Jindrou Petlachem (# 21) a ostatními. Martinovi Liškovi (# 55) se start nepovedl a při nájezdu do druhé zatáčky byl na 15. pozici, ale během chvilky postoupil na 4. a postupem času to dotáhl až na 2. místo. David Tušl s jedničkou měl před Martinem „Foxem“ velký náskok, nicméně Martin se k Davidovi postupně přibližoval, ale do konce první rozjížďky už jej předjet nestačil. Lukáš Studený (# 94) před sebe „pustil“ Jindru Petlacha (# 21) i Michala Prskavce (# 3), takže klesl na 5. pozici. Lukáše pak předjel ještě Honza Klinko (# 59), ale Lukáš si chtěl 5. místo udržet, proto „nasadil“ a Honzu Klinka asi čtyři kola před koncem závodu pojel. Velkou smůlu měl Jan Jasanský (# 93), který si držel sedmé místo, ale dvě kola před koncem závodu ho zradila spojka a bohužel nedojel.
Ještě poznámka k této rozjížďce. Jeden nejmenovaný čtyřkolkář vylítnul ze zatáčky a srazil malého kloučka stojícího u tratě. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale i tak. Prosíme diváky, aby pečlivě vybírali místo, z kterého budou závod sledovat, protože jde o zdraví jezdců i přihlížejících. 
Ještě bych málem zapomenul na Matěje Prostináka (# 88), který hned po startu zůstal stát ve startovacích bránách z vlastní chyby, když při mytí čtyřkolky v sání pozapomenul utěrku, ta se nasála a chytla na klapku sání.
1. David Tušl         (# 1)
2. Martin Liška      (# 55)
3. Jindra Petlach    (# 21)
4. Michal Prskavec (# 3)
5. Lukáš Studený    (# 94)
 
2. rozjížďka byla odstartovaná v 16.15 h. Do vedení se dostali David Tušl (# 1) společně s Lukášem Studeným (# 94), sledováni Jindrou Petlachem (# 21), Martin „Fox“ Liška (# 55) byl po startu na čtvrté až páté pozici, ovšem pak se probojoval na místo druhé. David Tušl (# 1) si udělal opět menší náskok a Martin (# 55), Davida (# 1) suverénně dohnal a přišel na řadu perfektní souboj, kdo z koho. Prali se mezi sebou asi 400 m. Martin (# 55) souboj vyhrál, brutálně nasadil a Davidovi (# 1) o značný kus ujel. Bohužel Martinovi (# 55) první místo moc dlouho nevydrželo, protože jej nechal na holičkách ulomený kontakt od baterky, tak tedy smutně přepustil své vedení Davidovi (# 1) a ten si rovnou jel pro celkové 1. místo.
Po startu měli velkou smůlu Pepa Císař (# 70) s Honzou Jasanským (# 93), kteří se do sebe zapletli… a než se vymotali, tak startovali z posledních míst. Michal Prskavec (# 3), který velmi dobře zajel první rozjížďku, tak v této měl smůlu.V Jawce mu upadnul karburátor a pokračovat v jízdě už opravdu nemohl. Pepa (# 70) však předvedl velký výkon a dotáhnul to z takřka posledního místa na třetí, což mu vyneslo i celkové 3. místo. Po celou dobu rozjížďky šel Jindra Petlach (# 21) po Lukášovi Studeném (# 94), ale ten si své pořadí až do konce závodu uhájil. Honzu Jasanského (# 93) asi ve 13 minutě zradil stroj na holičkách, takže musel ze závodu nuceně odstoupit. Tím, že Martin Liška (# 55) odstoupil ze závodu, tak se první příčky posunuly a druhá runda vypadala takto:
1. David Tušl       (# 1)
2. Pepa Císař       (# 70)
3. Lukáš Studený (# 94)  
4. Jindra Petlach   (# 21)
5. Honza Klinko   (# 59)
 
Konečné celkové pořadí nakonec vypadalo takto:
1. David Tušl       (# 1)
2. Jindra Petlach (# 21)
3. Pepa Císař       (# 70)
 
 
 
 
 
Co dodat na závěr? I když se Martinovi „Fox“ Liškovi (# 55) tento závod moc nevyvedl, tak ukázal, že na Davida Tušla (# 1) má a každopádně je momentálně nejrychlejším jezdcem v ČR. Míra Zatloukal (# 99), který měl na cílové lavici pád byl převezen do benešovské nemocnice. Přejeme brzké uzdravení a návrat mezi nás!

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde