Nákupní košík 0,- Kč

Vizinger Horažďovice 27.09.2009

Další závod ze seriálu Vizinger máme za sebou, který se jel na tamné traťi v Horažďovicích.Většina účastníků přijela již den předem.Převelké depo se naplnilo skoro k prasknutí.Závod byl rozdělen do kategorií Hobby a profi.V kategorii hobby jelo 9 čtyřkolek a pro kategorii PROFI se na start postavilo 8 čtyřkolek. Nedělní den byl jak vymalovaný pro závody, počasí super, trať taky docela ušla ,až na to, že byla místy totálně rozbitá.Nemile, jako skoro při všech závodech, překvapili místní kropiči, kteří opět bodovali.Asi si myslí, čím víc vody na traťi tim líp, ale opak je pravdou.Při prvním tréninku trať vypadala jak Dalešická přehrada.Na traťi bylo tolik vody, že čtyřkolky byli, místy naprosto neřízenou střelou.Velkou smůlu při kvalifikaci měl David Fedko #8, kterému po prvním kole praskla osa, ale zachránil ho Jarda Faktor #11, který Davidovi zapůjčil jeho náhradní stroj KTM 505.
 
V první rozjížďce jako první vypálil Jarda Faktor #11 a byl následován Lukášem Studeným #94 a Markem Křepelkou #73 a ostatní. Cca po druhém kole se Lukášovi #94 začal protáčet grip a asi po čtvrtém kole měl Lukáš #94 ještě větší problém s gripem, takže ho musel odhodit a v tuto chvíli toho využil Marek #73, který Lukáše #94 seriozně pojel, ale v tuto chvíli nastal souboj, kdy Lukáš #94 Markovi #73 tvrdě šlapal na paty.
 
V druhé rozjížďce se start nejvíce vydařil Lukášovi Studenému #94 a byl následován Markem Křepelkou #73 a #19 Jiřím Janouchem a ostatními. Pěkný souboj předvedl Lukáš #94 a Marek #73, který Lukáše #94 nechal ve vedení pouze do druhé zatáčky. Suveréní jízdu předvedl Jaroslav Faktor #11, který v druhé rozjížďce špatně odstartoval, ale svou stíhací jízdou se probojoval až do vedení.
 
Za zmínku stojí velmi pěkná jízda Jardy Faktora #11, který nádherně dával všechny lavice a tudíž prověřil tlumiče zn. FOX a jeho nový stroj KTM.
 
 

Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde