Nákupní košík 0,- Kč

MČR Side a Quad Mohelnice

Dne 19.září se  v Mohelnici  jelo další Mistrovství České republiky a to již předposlední v této sezoně.Už se i ví, kdo bude pro rok 2009 Mistrem ČR a to pro kategorii 450ccm #55 Martin Liška a pro kategorii OPEN #1 David Tušl. Již jako skoro každé závody jsme do Mohelnice přijeli den předem a to v pozdních odpoledních hodinách.Ve večerních hodinách v malém depu, kde jsme se jen tak tak vešli probíhala debata a trochu se i popilo. Na sobotní závod přálo velmi slunné počasí, ale za to místní hasiči, kteří měli na starost zavlažení traťe to trochu víc přehnali a místo lehčího pokropení na traťi vytvořili menší rybníčky z čehož jezdci zrovna šťastní nebyli. V treninku a měřáku byl tak trochu bahnocross, když se  první jezdci snažili bahno vyházet a to i na ostatní kolegy v závodu.

Na závodech se sešlo vcelku málo jezdců, takže obě kategorie byli sloučeny, ale i přes to  se na start první rozjížďky postavilo 27 jezdců.

1.jízda byla odstartována ve 13:30 do vedení se dostali budoucí mistři Martin Liška #55 a za ním David Tušl #1 a další nejrychlejší byl Míra Zatloukal #99.Velmi velkou smůlu měl Pavel Vik jun #91 , který si držel místo v předních místech a po doskoku na přední kola se mu utrhl čep a mašina byla neřiditelná a následky byli ošklivé.Naštěstí skončil s naraženou rukou, ale v druhé rozjížďceopět startoval.Osudný den měl i Lukáš Studený #94, kterého mašina zlobila a z ničeho nic ho nechala na tom nejhorším místě z celé traťe a to v nejprutším kopci.Sám nevěděl co se děje, proč náhle stojí , když si toho všiml Lukáše #94 mechanik Kuba, tak mu běžel na pomoc.Na pomoc přispěchali i místní hasiči, aby čtyřkolku otočili a Lukáš #94 mohl sjet do depa.V depu se zjistilo, že mašina byla nepojízdná z důvodů prasklé pojistky a tak první rozjížďku nedokončil.Honza Jasanský #93 si vedl velmi dobře, kdy první jízdu zajel na pěkné třetí místo!

2.jízda byla odstartována ve 15:35 a opět jako první do vedení se dostal David Tušl #1 s Martinem Liškou #55 a za nimi pádil Jindra Petlach #21 s Honzou Jasanským #93. Lukáš Studený #94 i v této rozjížďce měl opravdu smůlu, když mu cca po 6kolech vyvažovák vyvalil karter a to už se opravdu nedalo jet dál. Honza Jasanský #93 opět překvapil a dojel si pro 3.místo!Štěstí nepřálo opět Pavlovi Vikovi jun. #91, kterému blbla spojka a nedojel. Velká škoda je, že nestartoval Lukáš Kalous #67 a že Pavla #91 zlobila spojka jinak by určitě předvedli perfektní souboj s předními příčkami.