Nákupní košík 0,- Kč

Chalupa Cup v Nové Bystřici

Dne 3.5.2009 se konal druhý závod  Chalupa Cupu v Nové Bystřici . Na prvním závodě, který se konal nedaleko Telče,  počasí opravdu nepřálo, zato tentokrát nám počasíčko opravdu vyšlo.Již od ranních hodin svítilo sluníčko a tak se všichni těšili na první trénink. Před půl desátou v depu zaburácely motory a deset čtyřkol se vydalo se na první trénink.Trať byla technická a pro čtyřkolkáře složitá- místy rozbitá a úzká.Po druhém tréninku, který se konal kolem 11:50h. nastala polední pauza, snad až moc dlouhá,ale zase na druhou stranu bylo více času na odpočinek a  kontrolu strojů.

1.rozjížďka se konala ve 13:55h na start vyrazilo 7 strojů v kategorii nad 300ccm + 3 stroje do 300ccm.Po odmávnutí  vzal vedení Lukáš Černý a těsně sledován Lukášem Studeným. Lukáš Černý si vytvořil obstojný náskok a bezkonkurenčně jel na prvním místě. Lukáš Studený , který byl ještě oslaben a pomlácen z kolize na Krušnohorském poháru, kde ho stroj vykopl a ještě trochu přejel, si držel dlouho druhé místo, ale propadnul se až na místo čtvrté,takže první rozjížďka dopadla následovně:

1)#63 Lukáš Černý

2)#34 Vít Šimánek

3)#62  Miroslav Kuchta

4)#94  Lukáš Studený

5)#67 Pavel Měšťan

2.rozjižďka původně měla začít v 16:40, ale pak organizátoři prohlásili, že se čas o 20min stáhne, tak tedy všichni  byl natěšený na druhou jízdu, žel bohu pořadatelé v tom měli trochu hokej, tak místo slíbených 16:20 se vyjelo na startovní rošť až  kolem 16:35. Hned po odmávnutí druhé rozjížďky se Lukymu #94 mašina při startu trochu splašila a vystartovav na bejka ztratil pár drahocenných sekund času  a do vedení se dostal Luky#63, za kterého se lepil Kuchťak#62. I v této rozjížďce si po pár kolech Luky#63 vytvořil znovu obstojný náskok, který si udržel až do cíle. Po Lukym#63 následoval Kuchťak#62, který chvilkami bojoval se Šimánkem#67, nakonec však svoji pozici udržel, dojel jako druhý  a Vít Šimánek#67 třetí. Zato Luky#94, byl chvilemi oslepen prachem a tak trochu pozapomněl na jeden skok, který ho trochu zbrzdil a hlavně vyvedl z tempa, tak se propadl až na páté místo. I přes jeho bolístky nasadil na čtyřkolce zběsilé tempo, ale i přes jeho úsilí již nestačil ostatní dojet,  jelikož do konce závodu zbývalo pár minut.