Nákupní košík 0,- Kč

ITP ESSOX CUP 2009 – poslední závod se uskutečnil v sobotu 14. listopadu 2009 v čistě přírodním okruhu v lokalitě Maňovice – ve Velkém Boru, kde na závodníky byl připraven opravdu pěkný okruh, který vybudovala jezdcům sama příroda.Trať vedla přes různé lesíky, kde na jezdce čekaly různé překážky jako například sjezdy z mezí,průjezdy mezi stromy a také asi na dvou nebo třech místech byli slušné mokřiny z kterých se po ani né jednom kole stalo bahnivé peklo.Závod byl rozdělen na dvě kategorie a to na: PROFI(75min) a HOBBY(45min).Pro kategorii HOBBY se sjelo a na start postavilo 48 strojů a pro kategorii PROFI 39 strojů.

Lukáš Studený s jeho teamem dorazili do depa okolo půl 7, kde stál jenom obytný autobus.Během 30min se depo plňilo čím dál více.Naštěstí depo bylo na louce o velké rozloze,takže místa bylo dost.Ještě aby ne, když se sjelo cca 90 čtyřkolek a to nemluvím o motorkách J .Když jsme dorazili na místo a trochu se rozkoukali, tak jsme se šli podívat na trať.Z rána byla docela velká mlha, takže když jsme přišli k traťi, tak byla vidět tak na 10m a krapet jsme nechápali kde je start,cíl a kudy vůbec ta trať vede.Jelikož byla dlouhá cca 4,5km, tak nikdo z nás nemel odvahu si trať projít J . Mezi tím co se depo plnilo přijel také Jarda Faktor s jeho teamem. Registrace a technická přejímka byla od 7:00-8:00.Jezdci z kategorie hobby začali do před depa najíždět od 8:15 do 8:35.

Závod pro kategorii hobby byl odstartován 8:45.Ještě bych chtěl říci něco málo k tomu startu což si myslím, že mi nikdo nevytkne.Čtyřkolky byli na startu postavené ze šikma a jezdci k nim měli po mávnutí doběhnou,nakopnout a jet.Jenže nefér bylo to, že jezdec, který stál vlevo to měl ke čtyřkolce 5m a ten kdo stál úplně vpravo to měl 15m.Teď ale zpět ke startu.Po odmávnutí se dostal jako první do vedení Smetana Zdeněk #106 na krásné čtyřkolce Can-am Renegade 800 X jako druhý Koníček Libor #72 a třetí  Studený Lukáš #94 a za nimi zbytek 45 strojů.Byla to opravdu pěkná podívaná pro diváky.Po asi 2-3 kolech se  Koníček Libor #72 dostal na první pozici a Smetanu Libora #106, který se propad na druhé místo se snažil pojet Studený Lukáš #94.Bohužel, ale marně. Lukášovi se čtyřkolka pověsila za spodek a trochu víc jí naložil a když se jedno kolo chytlo, tak nad čtyřkolkou nemel kontrolu a nalítnul do stromu, tak ze závodu musel odstoupit.Na Lukáše místo se dostal Kram Jiří #93, který pojel Libora, který se propad na 3.místo.Trať byla tak dlouhá, že jsem nestíhal lítat po traťi a sledovat kde Jiří Libora předjel.I já jsem měl menší problém , když jsem lítal po traťi a chtěl jsem běžet natáčet k ,,bažinám“ tak v té mlze místo toho, abych běžel k místu kam jsem to měl naplánované, tak jsem běžel na úplně jinou stranu, kde trať vůbec nebyla J . Když už jsem konečně po mém výletu s kamerou v ruce  a myšlenkou, že půjdu točit  k ,,bažinám“ opravdu dorazil, tak jsem spatřil pár čtyřkolek, který se usilovně snažili vyjet a pokračovat v závodě.Některým na pomoc přispěchali lidi, který stáli kolem.Takže, když to celý shrnu jak kdo dojel, tak vítězné místa obsadili:
1.místo: #72 Koníček Libor
2.místo: #93 Kram Jiří
3.místo: #106 Smetana Zdeněk
4.místo: #103 Kamareith Tomáš

Bohužel kategorii PROFI jsem moc nesledoval nýbrž jsem se musel trochu zregenerovat a očistit od toho ukrutného bahna, tak tedy popíši jen to co vím z doslechu.Kategorie PROFI byla odmávnutá v 10:00 a jak jsem výše psal o postavení čtyřkolek na startu a že výhodu měli ti co stáli vlevo a nevýhodu ti co stáli vpravo, tak v té nevýhodě byl také Faktor Jaroslav #66, který startoval skoro ze zadních pozic.Postupem nabývajících kol a ubývajícího času  se Jaroslav prodíral čím dál více k předním pozicím a do konce času se dostal až na krásné 4.místo.Kdyby bylo ještě více času, tak by určitě dojel ještě na lepším místě.Bohužel jak už jsem již psal, tak jsem závod profi vůbec nesledoval, tak nevím kdo a jak mezi kým bojoval.

1.místo: #112 Kadeřábek jun. Jan
2.místo: #47 Brand Josef
3.místo: #78 Šmucer Vítek
4.místo: #66 Faktor Jaroslav

Ještě co by tak stálo za zmínku celkově k závodům, tak za:
1)Stala se tam taková docela nepříjemná věc a to, že jeden z účastníků si splet závodní dráhu s depem a Jaroslavovi Faktorovi a jeho kolegovi napálil se čtyřkolkou do auta a trošku víc jim odřel lak na autě a navíc se ani nepřišel omluvit nebo to nějak vyřešit.Takže pro příště, závodí se na traťi a né v depu!
2) Myslím si a určitě mi to nikdo nevytkne, že pro ty kteří tenhle závod jeli poprvé, tak to byla další hezká zkušenost do života závodů.