Nákupní košík 0,- Kč

BikeCountry Jílovice 8.11.2008

 

Tréninkový páteční den před 10. ročníkem Bike Country 8.11.2008 v Jílovicích začal idylicky. Závodníci ladili svoji výkonnostní formu na pěkně upravené, ideálně vlhké trati, až do večera tu vládla sportovním adrenalinem prodchnutá atmosféra a pohoda.

To už ale neplatilo pro sobotní kvalifikační jízdy a závody. Od rána vytrvale pršelo a tak se nikomu do toho marastu nechtělo, jezdci tušili, co je čeká.

            Kvalifikace trvala sice jen deset minut, ale následné čištění čtyřkolek zabralo víc než hodinu. Naprostá nečitelnost zablácených startovních čísel už v kvalifikační jízdě velmi ztěžovala práci časoměřičům. Kvalifikaci čtyřkolek vyhrál Michal Prskavec, druhý byl Martin Liška a třetí Jarda Kapr.

           

První jízda

Náročná trať se vytrvalým deštěm proměnila v lavinu bláta a tak první jízda překonala i ty nejhorší noční můry jezdců. Vyježděná koryta udělala z blátem obalených čtyřkolek neřízené koule bláta, o kuriózní situace na trati nebyla nouze. Čtyřkolky se nemohly ani vyškrábat na lavice. Přehřívaly se motory, bláto ničilo i elektrickou instalaci. Blátem totálně zanesené nášlapy znemožňovaly řazení i brzdění. Rybníček na trati se stal pastí pro mnohé jezdce. Lukáš Studený a jeho Quadteam s vypětím všech sil lovili z bahna utopenou Suzuki 450 a jen s obtížemi ji znovu rozjeli. Honzovi Jasanskému, který bojoval o první místo, se z nepochopitelných důvodů náhle vytrhla vytrhávačka a zůstal stát. Než závadu odhalil, spadl na sedmé místo. Už po prvním kole stálo na trati pět porouchaných čtyřkolek. Z dvaceti startujících čtyřkolek jich plná polovina neviděla cíl. Skončil i Michal Prskavec a Jarda Kapr. První jízdu vyhrál Martin Liška.

 

Druhá jízda     

I když panovalo přesvědčení že druhou jízdu by jel jenom blázen, našlo se devět jezdců, kteří si to srdnatě rozdávali. A zase se bylo na co dívat. Hned na první lavici se střetlo několik jezdců a beztak řídké řady prořídly ještě víc. Na druhém skoku kdosi sestřelil polského jezdce  Roberta Biwana, jehož čtyřkolka změnila trasu a odporoučel se z kopce, ale Robert ho chytil, znovu naskočil a jel dál. Náročná trať dohnala jezdce k neuvěřitelným výkonům, všichni si sáhli až na dno a každý předvedl celou škálu svého motoristického umění. To ocenili i diváci. Vítězem druhé jízdy se stal Tomáš Rytíř.






Rozbalit celou fotogalerii >>

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde