Nákupní košík 0,- Kč

CrossCountry 6.12.2008-Mikulášský závod čtyřkolek

V malebné jihočeské krajině se znovu sešli příznivci čtyřkolek 6.12.2008 v pískovně u Strakonic.

V kategorii hobby – maratón 45.minut, se na startovní čáře sešlo 31. závodníků. Trať byla připravena v přírodní pískovně a nedávala najevo jak bude náročná.Po startu této kategorie se míchala vřava motorů s bručením prvních závodníků uvízlých v dunách písku.Hned v začátku se v písku ,, utopily ‘‘ tři stroje a v závodě skončily. Následující jízda byla dramatická. Různě vyjeté koleje tancovaly se čtyřkolkami na všechny směry a docházelo i ke vzájemnému drobnému oťukávání, zejména na výjezdech stoupání,kdy čtyřkolky ztrácely dech.Trať byla náročná na předjíždění , zejména v zúžených,nebezpečných místech.David Babka na Access Tomahawk tvrdě bojoval s Lukášem Studeným na Suzuki LT- R 450 a v závěsu za nimi jel David Buříval na Access Warrior 450. V dalším kole uvízl david Babka v terénní vlně písku. Lukáš jej předjel, ale v zápětí také uvízl a tak Davida Buřívala už nemohlo nic zastavit a dojel na prvním místě. Druhý byl David Babka, třetí Vlasta Dašek, čtvrtý Lukáš Studený a pátý Jiří Opička, oba na Suzuki LT- R 450.V kategorii hobby jelo hodně talentovaných jezdců, kteří se budou jistě podílet na rozvoji tohoto adrenalinového sportu i v dalších letech.

Kategorii profi zahájilo 29 závodníků, z nichž účast jezdců z MČR Radka Procházky na stroji Yamaha 450 a Jardy Kapra také na Yamaha 450, dávala záruku napětí po celých 60 minut maratónu. Na prvním místě odstartoval Luboš Halama na Access Warrior 450, který suveréně vedl a vytvořil si v krátkém čase náskok o půl kola. Jenže ejhle, z ničeho nic při průjezdu dunou se Lubošovi svlékla zadní pravá pneumatika a ztrácel a ztrácel  na rychlosti a čase. Při výměně pneu se zdržel 5.5 minuty, a dojel i tak na dobrém sedmém místě.Rozvrásněná trať, mnoho vyjetých kolejí, soutěživá ctižádost uspět i v tak náročných podmínkách, vedlo k mnoha vypjatým situacím. Nejlépe je zvládl  Franta Novotný na Suzuki LT-R 450 a dojel si pro první místo. Druhý byl  Radek Procházka na Yamaha 450, třetí Tomáš Kubiena na KTM 525 XC, čtvrtý Jardy Chytil na Can Am 800 a pátý Libor Koudelka na Can Am DS 450. Obtížnost těchto tratí směřuje jezdce stále více k profesionálním značkovým strojům.Závodům na toto období v nezvykle slušném počasí, přihlíželo mnoho spokojených diváků, kteří proti zvyklosti rádi viděli místo bláta a kaluží, písečné provedení těchto závodů.

Závěrečný raut a živá kapela na hotelu ATAWA v Rábí už udělaly tečku za letošní úspěšnou sezonou.