Nákupní košík 0,- Kč

Lukáš Studený se varcí zpět - v sezoně 2014 startuje !

http://quadrace.cz/clanek/638-lukas-studeny-nekoncim-a-chci.html

 

 

Vysílání záznamu z MMČR družstev SIDE/QUAD na programu SPORT5!

První vysílání bude probíhat již tento pátek 28.2.2014 od 20:50h , další vysílací termíny jsou:

Sobota 1. 3. - 13:05hod
Neděle 2. 3. - 19:00hod
Pondělí 3. 3. - 10:10hod

Nenechte si ujít triumf Lukáše Studeného, Lukeho Coopera z Británie a Daniela Picmause, kteří si vyjeli v MMČR družstev 1.místo !  

KALENDÁŘ VYBRANÝCH ZÁVODŮ PRO ROK 2014

 • 19.04. Mohelnice
 • 21.04. Grevenbroich MSC Grevenbroich e.V. im ADAC
 • 26.04. Horšovský Týn
 • 01.05. Wriezen MC Wriezen e.V. im ADMV
 • 08.05. Ledeč nad Sázavou
 • 11.05. Aufenau MSC Aufenau e.V. im DMV
 • 18.05. Prisannewitz MC Prisannewitz e.V. im ADAC
 • 31.05. Březová nad Svitavou
 • 01.06. Reutlingen 1. RMC Reutlingen e.V. im ADAC
 • 09.06. Tessin MCC Tessin e.V. im ADMV
 • 15.06. Berching MSC Berching e.V. im ADAC
 • 28.06 Krásná Lípa
 • 06.07. Vellahn MC Vellahn e.V. im ADMV
 • 03.08. Gerstetten MSC Gerstetten e.V. im ADAC
 • 16.08. Dlouhá Loučka
 • 30.08. Ředhošť
 • 07.09. Kramolín
 • 21.09. Rudersberg MSC Wieslaufthal e.V. im ADAC
 • 27.09. Kaplice
 • 04.10. Horní Újezd

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krátké ohlédnutí za závodní sezonou Lukáše Studeného

Pro Lukáše v sezoně 2013 byli prioritní závody Mistrovství České Republiky a Mistrovství Slovenské Republiky (Motoshop Zuboř Cup).Zúčastnil se také několika závodů ze seriálu Crossracing Cup, ale ty jel spíše jako tréninkové.Lukáš se pravidelně účastnil Mistrovství Slovenska, kde si vyjel titul mistra Slovenské Republiky.Poslední závod seriálu Mistrovství ČR se jel dne 5.10.2013 v Březové nad Svitavou, kde Lukáš svým vítězstvím potvrdil titul mistra i České Republiky.Lukáš v sezoně 2013 vybojoval třetí titul a to na Mezinárodním Mistrovství České Republiky družstev, které se jeli v Ředhošťi jako každý rok.Lukáše mistrovský team byl složen z Daniela Picmause a anglického jezdce Lukase Coopra, kteří společně vybojovali titul mistra v družstvech pro rok 2013 !

 

Rekapitulace výsledků Lukáše Studeného v sezoně 2013:

Mistr České Republiky 2013 QUAD

Mistr České Republiky 2013 družstva QUAD

Mistr Slovenské Republiky 2013 QUAD

 

 

 

 

Lukáš Studený trojnásobný Mistr

Lukáš Studený trojnásobný MistrZávodní sezona pro Lukáše Studeného přinesla trojici Mistrovských ocenění, na Slovensku i v ČR. Kam se tenhle kluk vydal, tam uzmul zlato. Pro Lukáše byla prioritou série Mistrovství ČR Side a Quad spolu se Slovenským Mistrákem pod hlavičkou Motoshop Zubor Cup. Své úsilí vložil i do Mezinárodního Mistrovství Družstev, kde také zazářil a ve spolupráci s celým teamem také zabodoval a položil si na krk zlatý vavřín.

Kapitoly článku

 1. Lukáš Studený trojnásobný Mistr
 2. Kompletní fotogalerie

 

Tréninkově Lukáš navštěvoval závody Cross Racing Cupu, kde si piloval techniku i fyzičku. Ve zkratce, co že si to Lukáš Studený vyjel za tituly.

Sezona 2013:

 • 1. Mistr Slovenska
 • 2. Mistr ČR Side a Quad
 • 3. Mezinárodním Mistr České Republiky družstev

O titulu Družstev i Slovenském titulu už bylo rozhodnuto, ale o ČR titulu se nevědělo až do posledního závodu, který se jel dne 5.10.2013 v Březové nad Svitavou, kde Lukáš svým vítězstvím potvrdil titul Mistra i České Republiky.

 

 

Polámaná Mohelnice

Polámaná MohelnicePředposlední závod seriálu Mezinárodního Mistrovství Side a Quad hostila Mohelnice o uplynulém víkendu. Závodníkům dělala starost rozmanitá trať na jílovitém podkladě. Obtisky a šrámy po rezolutní jednokolejce si odnesli snad všichni. Z kategorie Veterán Pavel Palme přeražená žebra, pohmožděné obratle a propíchnutou plíci, z kategorie žen si Ollie odvezla odražený bok a nos jako po souboji s Kličkem, a ani nejmenší kategorie Juior I. se nevyhnula pádům, tam si Adam Veselý domu odvezl sedřený loket.

Kapitoly článku

 1. Závody
 2. Video
 3. Kompletní fotogalerie

 

Jako první se do ranních rozjížděk zapojili veteráni, ti si vyžrali jak chladné ráno, tak i bahno, které bylo opravdu všude. Bahnité orgie přelstil Pavel Palme, který si počkal až na první měřák, ve kterém si vyjel solidní pozici, ale jako by se nad Pavlem zatáhly mraky smůly, a v prvním měřeném závodě najížděl jako první s opravdu velkým náskokem na lavici pod kopcem. Jenže co čert nechtěl, Pavel doskok nedokočíroval a v saltech se nevyhnul své vlastní letící KTM, která na něm přistála a přišpendlila jej k zemi. Pořadatelé jakoby zapomněli mávat, i když jezdec ležel na trati a ne a ne se zvednout, jako by se nic nestalo. Za to zdravotníci u Pavla byli hned a bleskově jej odnášeli na nosítkách do sanitky. Jak plný náraz to byl napoví rozštípaný krunýř. Dle zpráv z nemocnice má Pavel polámaná žebra, něco s obratlem a propíchnuté plíce. Bohužel se nevyhne operačnímu zákroku. Pavle držíme palce ať jsi co nejdřív v sedle čtyřkolky. Tento pád poznamenal celý závod, ale pořadatelé jej nezastavili a závodilo se dál. Druhá jízda byla názornou ukázkou, že talent je cesta, Jan Rejholec ujel i Faktorovi, který v předposledním závodě vystoupal na třetí stupínek, stříbro vzal Roman Matýs. Velmi zajímavé bylo počínání veterána Jana Bažanta, který si vystřihl závod na Quadu a hned poté se zařadil na startovní rošt za řídítka Side. Honza to bral lišácky, dvě kola před odmávnutím rundy zajel do depa, kde už na něj čekal vychlazený nápoj a zahřátá Side. Ještě prozradíme, že se málem na Side nezávodilo, spojka se odporoučela, a nebýt vypůjčeného dílu, Honza by za řídítka nezasedl. Mezi Side se umístil na pěkném 7. místě. 
 • Celkové výsledky:
1. Jan Rejholec
2. Roman Matýs
3. Jaroslav Faktor

Kategorie žen poprvé v celé sérii přivítala plný počet závodnic, na startu se sešlo 5 jezdkyň. Po měřeném tréninku bylo jasné, že se o Titulovém umístění bude rozhodovat meziKlíčovou, Roučkovou a Konířovou. Holky mezi sebou měly jen pár vteřinové odstupy, ze kterých první nástup na rošt vytěžila Klíčová, které trať opravdu sedla. A to Mohelnici až tak v lásce nemá. V první rundě se hned od prvního odmávnutí vlajky do vedení dostala Sabina Klíčová, která si za zády držela i Stejskala, který jede v kategorii junior II. a v letošním roce je nedostižný. Nátlaku však Sabina podlehla a na záda jsem se jí nalepila (Ollie), jely jsme prim nezajímalo nás co se děje za námi. Jelo se na krev, Sabině neseděly rozbitější pasáže tratě, tam jsem jí dojížděla, ale ty skoky, ty prostě neumím a co jsem najela mi Sabina odskočila.
Když už to vypadalo, že si Sabču oťukám, přišla jezdecká chyba a Yamaha mně vyslala do vzduchu. A co se dělo pak, no pamatuji si jen první salto, první ránu od Yamahy, druhou třetí a pak už se válím mimo ní. Po rozdýchání jsem se ještě snažila na čtyřkolku nasednout, ale řídítka byly pocuchaná natolik, že jsem s nimi do cíle dojela v klíně. Holky do cíle dojely: 1. Sabina Klíčová, 2. Jitka Konířová, 3. Klára Kuběnová, 4. Jana Hůlková, 5. Ollie Roučková. Za to ve druhé jízdě už se jelo bez pádů, až na Janu Hůlkovou, které se v první jízdě roztavil náboj a zablokoval zadní kola, bohužel do druhé rundy nemohla nastoupit. Start bezkonkurenčně Sabina, ta nám všem ujela a nebylo možné jí dojet. Na druhé pozici se dlouho držela Klárka, ale pomalu podlehla a po třech zavíračkách se mi povedlo Klárku předjet, hned poté jí dala Klíčová. A v tomto pořadí holky dojely do cíle.
 • Celkové výsledky:
1. Sabina Klíčová
2. Jitka Konířová
3. Ollie Roučková


Již po několikáté v letošní sezoně MMČR Side a Quad se ocitli na prvních místech Picmaus a Studený, ano čtete správně, Studený dojel v první rundě až na druhém místě a ve druhém měřeném závodě až třetí. Sice v první jízdě držel první příčku až do předposledních 4 kol, ale Picek měl více síly a chuť urvat zlaté pódiové umístění a to se mu povedlo v obou dvou jízdách, zaslouženě sklízel ovace publika (těch do Mohelnice přifrčelo randál moc). Lukáše pronásledovala smůla ve druhé jízdě, když se hned po startu zamotal do šarvátky tří jezdců, z toho mu jeden stál na nášlapu. Než se Lukáš rozkoukal, čtyřkolka už byla z nášlapu venku a po pobídnutí se jal stíhací jízdy. To byly stresy, dojede na třetím nebo na čtvrtém místě, nakonec svou silovou jízdou ve druhé rundě urval 3 příčku, což mu zůstalo i v celkovém bodovém součtu. I tak si Lukáš drží vedení celého seriálu, s náskokem oce než cca 30 bodů na druhého. 
Smůlu si vybral Zdeněk Poláček, který o předminulém víkendu po velmi nepěkném pádu na závodiště dorazil s berlemi. Jak sedl na čtyřkolku jel jako by byl maximálně v pohodě, ale ta zatrolená smůla v podobě defektu čtyřkolky si vyžádala odstup z první ho měřeného závodu. Druhá jízda už byla tak jak má, ale i tak to tentokrát na bednu nestačilo. Freestyle předváděljezdec se startovním číslem 15, který co skok to nohy nad řídítka, příště prosím i jiný tríček a naleštit čtyřkolku, kdo se má na tu zabahněnou KTM koukat, alespoň jí po rozjížďce odmočit (psáno s nadsázkou, špičkovali jsme se takto v depu). Telegraficky: První runda - 1.Picmaus, 2. Lukáš, 3. Stohr 4. Zatloukal. Druhá runda -  1. Dan, 2. Stohr, 3. Lukáš 4. Zatloukal.
 • Celkové výsledky:
1. Dan Picmaus
2. Radim Stohr 
3. Lukáš Studený


Kategorie Junior I. hostila 5 jezdců, nejlépe si vedl Tomáš Pikart, který skákal nejdál ze všech a to si troufám říct, že i co se dámské kategorie týče. Ten stroj letí jako postřelený, a Tomáš ví co si s nadrážděnou mrchou počít. Na druhé příčce dojel Michal Senko a třetí Daniel Klíma. Jak jsme psali v úvodu Adámek Veselý v boji o bednu hodil skluz po loktech, chvilku to vypadalo, že rozdováděného Accesee budeme lovit až v Mohelnici, čtyřkolka se nechtěla zastavit a i bez Adama si to štrádovala dál i tak si celkově dojel pro 4 příčku. Páté místo zbylo na Kalounera Dominika, kterému po střetu s jinou čtyřkolkou odpadl filtr a víte sami co to udělá se čtyřkolkou.
 • Celkové výsledky:
1. Tomáš Pikart
2. Michal Senko
3. Daniel Klíma

 

 

 

Po MMČR družstev se Studeňákem

Přinášíme vám rychlorozhovor s Lukášem Studeným po Mezinárodním Mistrovství Družstev, které se odjelo minulou sobotu v Ředhošti. Lukášův team si z Ředhoště odvezl Mistrovský titul a tak nás napadlo, co se neoptat nejen na to jak vlastně Lukáš dovlekl jezdce z Anglie - Lukase Coopera do ČR.

Lukas Cooper je mladý jezdec, který jezdí pod stejnojmennou stájí jako Lukáš Studený: KTMteam UK pod vedením manažera Richarda Cola. Lukas má na kontě Vicemistrovský titul v Mistrovství Anglie za rok 2012, také si na konto zapsal pár závodů v USA. Nadějný jezdec byl v ČR vůbec poprvé, a při pokecu u večeře před závodem se přiznal, že se mu v ČR líbí a, že se velmi těší na závody. V Anglii se nejede takovýto druh závodů (družstva), je to pro něj nové a i trať bude odlišná, což je pro něj velmi velká výzva. Usměvavý mladík pokrčil rameny a řekl – „No a po družstvech jedeme rovnou na Slovensko, kde pojedeme další závody…

Rozhovor:

 

Ahoj Lukáši, jak jsi sem dostal Lukase Coopera?
S Lukasem se znám už velmi dlouho, přece jenom jedeme pod stejným teamem KTM - UK pod vedením Richarda Cola, tak jsem Lukase na začátku sezony oslovil jestli by se nechtěl zúčastnit pár závodů v ČR. A klaplo nám právě Mezinárodní Mistrovství ČR Družstev.

Lukas Cooper přiletěl letadlem, jak je to s letenkami kdo je hradil?
Všechny náklady spojené s cestováním uhradil team manažer Richard Col, který má budget na cestovní výdaje přímo od KTM.

Kdy vlastně Lukas bude odlítat domu?
Lukas odletí v úterý, v sobotu už jede závody v Anglii.
Tys vlastně propůjčil Lukasovi svou tréninkovou KTM, museli jste jí přizpůsobit pro Lukase?
Jasně, muselo se zapracovat na podvozku dle Lukasovo parametrů, a taky se předělala páčka plynu na heft, plus takové ty maličkosti jako je tlumič řízení atd. Jinak nic extra.

Jak shrnul Lukas naše závody oproti Anglii?
Lukas byl maximálně spokojený za možnost otestovat závody v ČR. Moc se mu tu líbí a hlavně kvitoval závody družstev, tento způsob závodů se v Anglii nejede. Ohledně srovnání jezdců v Anglii a u nás, tak je to v podstatě podobné (první pětka letí palici).

Ty s Lukasem jste pak ještě jeli rovnou na Slovensko, Lukáši neříkej, že jsi nebyl rozlámanej po družstvech?
Na pohodu.

I když se ti v neděli tolik nevedlo, máš tam možnost dosáhutí na titul?
Snad udržím náskok, ten mám najetej docela solidní – cca 40 bodů na druhého Denise Hanko. Ale jo titul na Slovensku dám.

Když jsme u titulů, po jakých ještě jdeš?
Tak nyní mám čerstvě titul družstev, pak jdu po Slovenském titulu a i v ČR mám slibně rozjetou sezonu, tady to snad dotáhnu taky.

Když porovnáš oba dva závodní dny co bylo nejhorší?
V sobotu byla náročná trať, byla rozbitá, prašná a tvrdá. V neděli byla trať nažehlená a připravená. Nejhorší snad bylo to, že jsme do depa na Slovensku dojeli až ve 4 ráno a už v 9 jsme stáli na startu.

Jak dopadl Lukas Cooper v neděli na Slovensku?
Dojel první.

Článek převzat z portálu:www.quadmania.cz

MMČR Družstev zná své mistry

 Za jediný závodní den bylo rozhodnuto o mistrovském titulu. Nejlepší starty a dvě vítězství s pohodovým náskokem. V takovém světle se ukázal Luke Cooper na KTM, který tímto vystoupením napomohl pro celkové vítězství Racing Sport Group CZ teamu. Tři rozlámané čtyřkolky a jeden Sůsa odřenej na kost, tak dopadl tem SMS Motokross Praha : Sůsa, Poláček, Kašpar. Vůbec poprvé se sešlo 11 teamů z toho jedno čistě dámské družstvo ve složení: Konířová, Hůlková, Roučková.

Po roční přestávce se MMČR Družstev znovu vrátilo do Ředhoště. Pořadatelé na trati makali celé dny, vypadalo to skoro jako sysifoská práce, všechno připravit pro tak významný podnik, když vám příroda nepřeje. Opravdu i letos se nad Ředhoští spikly všechny živly, když nelilo tak spodní prameny dešifrovaly startovní rovinku tak, že ani zásah vyšší moci v podobě bagrů a rovnací techniky prostě ne a ne zaúřadovat natolik, aby se startovní rovinka nepodobala podmáčenému tankodromu. 

Za jediný závodní den bylo rozhodnuto o mistrovském titulu a to v Ředhošti na Mezinárodním Mistrovství České Republiky čtyřkolek družstev, a těmi jsou: Lukáš Studený, Luke Cooper a Daniel Picmaus. Luke Cooper přilítla z Anglie s tátou, který mu byl oporou i podporou. Do letadla bylo nesmyslné rvát čtyřkolku, tak se domluvil s Lukášem Studeným se kterým jezdí ve stejném teamu KTM o zapůjčení závodní mašiny. Lukáš připravil druhou KTM pro Lukeho, předělal páčku na plyn a bylo vymalováno, ale ještě den před závodem se makalo na relátkách. S Lukem jsme seděli večer ve stanu, ten dbal závodní etikety, k večeři salátek s masem a spát. 

Po prvním seznamovacím tréninku, do kterého nastoupili všichni jezdci bez rozdílu třídy (neboli označení A, B, C) proběhla rozprava, kde nám nezkušenějším pořadatelé zamotali pěkně hlavu. No byla to velmi pestrá debata s mnoha dotazy týkajícími se kdo kdy a s kým pojede. Kdyby jste se mně kdokoliv zeptal o čem, že to pořadatelé mluvili, neřeknu vám ani slovo, protože jediné co si pamatuji je, že 6 jede se 7 a taky to, že všichni jedou se všemi. . . Po výměně informací, proběhl slavnostní ceremoniál, kde každému z jezdců byla předánapamětní medaile spolu s Big Shock drinky, pro dámy tu byly připravené tři balíčky s kupou holčičích serepetiček. 

Každý z teamů měl svou vlastní taktiku, všichni od mechaniků po jezdce věděli co mají dělat, u holčičího teamu byla strategie jasná: přežít všechny rozjížďky, nerozštípat se a užít si jízdy na maximum. A tak se i dělo po celý den závodění.

O postavení na start se bojovalo velmi netypickým způsobem, jela se plná palba v deseti minutách a kdo jak dojel, tak se jezdci stavěli na startovní rošt, nejrychlejší kolo tedy nerozhodovalo. Áčkařská kategorie začala od úvodu pěkně zhurta, hned v první kvaldě se rozštípali dva jezdci (Súsa a Faktor), takřka ve stejném místě, ale nezávisle na sobě. Prvním padáčkem byl David Sůsa, kterému se rozlouskla zadní osa v nejdelším padáku, který Ředhošťská trať nabízí. Díky tomu Davidova „kamna“ šla do salt, pád ze kterého nebylo nikomu do řeči dopadl naštěstí dobře. David sice potlučenej jako hrom vstal a odešel po svých, za to Can-Am byl dolámanej tak, že to vypadalo, že se snad ani nedá dohromady. Mechanici vše zachránili, osa se vyměnila, řídítka narovnala a to co šlo se doladilo tak aby Dsko mohlo závodní den dokončit. Jaroslav Faktor předvedl také pár salt, ze kterých vyšel naraženej, ale celej a i Létající dědek mohl dokončit všechny zbývající rozjížďky a to i přes to, že museli čtyřkolku lovit až dole na poli. V kategorii B se jel velmi pěkný závod mezi Zdeňkem Poláčkem a Lukem Cooperem, tito jezdci jeli po celých 10 minut kolo na kolo, ale nakonec Cooper poodskočil a Zdeňka v cílové rovince nechal cca 100 metrů za sebou. Kategorie C byla tou, ve které jsem za řídítka zasedla i já, a nevím nic víc, jen to, že jsem se po neúmorně dlouhých 10 minut prala o 6 a 7 příčku s Tomášem Kadeřábkem, který si také odskočil z Cross Country okruhů na MMČR družstev. Nakonec náš malý vložený závod v závodě vyhrál o fous Tomáš. Smůla přistála na  Picmausovi, kterému shořela spojka, tudíž v kvalifikaci dojel až na posledním místě.

Davide smůla vás pronásledovala od A do Z, co to?
„Hned v úvodu mi praskla zadní osa na dopadu, DSo jsme dali do kupy a mohlo se pokračovat dál. Mysleli jsme si že tím to skončilo, ale když nám štěstí nepřeje tak se vším všudy. Jirkovi Kašparovi začala půjčená KTM před první rozjížďkou protestovat a vypadalo to na konec všech nadějí... Velkým tahounem v družstvu byl Zdeněk Poláček který v první rozjížďce z posledního místa vybojoval 3. a v druhé rozjíždce od začátku bojoval o první příčku s Cooperem, ale povolené vodítko řetězu mu nejprve vadilo na stupačce, to znamenal propad na 2. místo a následovalo říznuté gufero na výstupu z převodovky a musel odstoupit. Poslední rozjížďku jsem jel už sám, po startu mně Míra vytlačil do meze a byl jsem někde v zadu startovního pole, trať mi i po pádu sedla a prokousal jsem se až na 2. místo za Lukáše. Letos nám štestí nepřálo, ale na příští rok si jedeme pro titul!“ - David Sůsa

 • Pořadí kategorie A po kvaldě: 1. Lukáš Studený, 2. Zatloukal Miroslav, 3. Rytíř Tomáš, 4. Mařík lukáš, 5. Švejcha Libor, 6. Hrubant Petr, 7. Konířová Jitka, 8. Zácha Jan, 9. Buchtele Karel, 10. Sůsa David, 11. Faktor Jaroslav
 • Pořadí kategorie B po kvladě: 1. Cooper Luke, 2. Zdeněk Poláček, 3. Miler Lukáš, 4. Kostelecký Jakub, 5. Vyšata Lukáš, 6. Vlček Jiří, 7. Koníček Luboš, 8. Buchtele David, 9. Mařík Karel, 10. Hůlková Jana, 11. Procházka Lukáš

 

 • Pořadí kategorie C po kvaldě: 1. Kašpar Jiří, 2. Stohr Radim, 3. Ctibor Marek, 4. Rejholec Jan, 5. Karas Lukáš, 6. Kadeřábek Tomáš, 7. Roučková Ollie, 8. Šnévajs Jiří, 9. Krampela Pavel, 10. Dupač Vladimír, 11. Picmaus Daniel

A + B - 1 rozjížďka:

První jízdu kategorií A + B měl pěkně rozjetou Cooper Luke, který hned od startu vedl s pohodlným náskokem. A jak řekl jeho tatík: "prostě jim nakopej prdel", tak se i stalo. O druhé a třetí místo se sváděly pěkné souboje v podání Lukáše Studeného a Zdeňka Poláčka, nakonec Lukáš svou dravou jízdou a díky nepřízni při které Zdenálova KTM zastávkovala, mu ukázal Lukáš záda. Na Petrovi Hrubantovi se podepsal mix sobotního zápasu v hokeji a nachlazení, což bylo znatelné hlavně v té první rundě. Naopak velké zlepšení předvedla Jana Hůlková, která oproti tréninkům tentokrát tahala za řídítka Suzuki hodně dobře, že by napomohlo pokárání od team mechanika? 

 • Pořadí A + B po první jízdě: 1. Cooper Luke, 2. Lukáš Studený, 3. Zdeněk Poláček, 3. Zdeněk Poláček, 4. David Sůsa, 5. Zatloukal Miroslav, 6. Kostelecký Jakub, 7. Rytíř Tomáš, 8. Procházka Lukáš, 9. Vlček Jiří, 10. Miler Lukáš, 11. Buchtel David, 12. Hrubant Petr, 13. Vyšata Lukáš, 14. Mařík Lukáš, 15. Faktor Jaroslav, 16. Švejcha Libor, 17. Mařík Karel, 18. Húlková Jana, 19. Zácha Jan, 20. Konířová Jitka, 21. Zácha Jan, 22. Koníček Luboš

 

Martine jak to bylo, koukala jsem, že byl Dan docela rozladěnej po prvním kvalifikačním tréninku a druhé rozjížďce: 
„Danek dojel do depa nasraný a řval, že se na to vykašle, že se ho ta smůla tento neuvěřitelně drží, že je v pytli postavení na startu atd. Samozřejmě jsem měl špatnou náladu i já, protože mě to mrzelo, že na nové kolce s 30 mth. odešla spojka Petr Studený se nás snažil podpořit, že to nevadí, že to byla jen kvalda a ne závod, že to Danek v závodě předvede co umí. Obě rozjížďky se nám fakt povedly. V té první Dan brutálně tahal a dojel druhý. Na druhou už byl fyzicky vyřízený, jelikož měl ten otřes mozku a týden před tím byl nachlazený. To znamená, že 14 dní na rozdíl od ostatních vůbec netrénoval. To se projevilo v druhé rozjížďce, kde 4 kola před koncem úplně vyplivnul a přenechal druhou příčku Sůsovi. Ten měl taky výhodu, že jel první a třetí rozjížďku, kde byla pauza na odpočinek. Dan jel dvě rundy po sobě. Každopádně ze sebe vydal Dan maximum a byl týmovými kolegy i vedocím družstva Petrem Studeným pochválen… Druhou příčku získal Radim Stohr,Míra Zatlouka a Kuba Kostelecký. Jeli kluci moooc dobře. Náš tým jim to od srdce přál,aby to druhé udělali.“ - Martin Picmaus

A + C - 3 rozjížďka:

Studený, Sůsa, Picmaus, takto znělo pořadí první trojice po cílové rovince. A bylo rozhodnuto o Mezinárodním mistrovství družstev, slavit se mohlo v teamu Racing Sport Group CZ. Tato jízda v délce 20 minut plus 2 kola byla nejnáročnější, trať už byla řádně rozsekaná a jezdci po celém dni tréninků, pádů, oprav, závodů… už byli utahaní jako koťata, i tak se jelo velmi ostré tempo s notnou dávkou exhibicí na skocích. 22 jezdců za startovním hrazení, to padlo k zemi jako střela vystřelil Lukáš Studený za ním Sůsa stíhán Picmausem, na chvostu závodního pole jsem sledovala fenomenální souboje mezi Lukášem Maříkem a Švejkem, po 12 minutách už jsem jejich tempo nemohla akceptovat a kluci mi poodjeli, i tak jsem dojela a předjela Tomáše Kadeřábka, který odpadl fyzicky. Po prochrápaném startu z posledního místa se na 11 místo prodral Petr Hrubant. S velkým sebezapřením a bolestí pravého palce na 18 místě dojela Jitka Konířová. Velkým překvapením byl team SMS motokros Pardubice, ve složení: Zatloukal Miroslav, Kostelecký Jakub, Stohr Radim. Team se nenápadně sápal bodík po bodíku na druhou příčku, a že jim to klukům jelo. Když mi kluci dávali kolo, bylo jasné že si jedou pro vícemistrovské označení, ale kdo by to byl čekal hned na začátku dne, že to tak dopadne. 

 • A + C pořadí po třetí jízdě: 1. Studený Lukáš, 2. Sůsa David, 3. Picmaus Daniel, 4. Zatloukal Miroslav, 5. Rytíř Tomáš, 6. Karas Lukáš, 7. Ctibor Marek, 8. Rejholec Jan, 9. Dupač Vladimír, 10. Mařík Lukáš, 11. Hrubant Petr, 12. Švejcha Libor, 13. Krampera Pavel, 14. Roučková Ollie, 15. Kadeřábek Tomáš, 16. Buchtele Karel, 17. Zácha Jan, 18. Konířová Jitka, 19. Šnévajs Petr, 20. Faktor Jaroslav, 21. Stohr Radim, 22. Kašpar Jiří

Celkové Mistrovské výsledky první trojice teamů:

 • 1. Racing Sport Group CZ : Studený Lukáš, Cooper Luke, Picmaus Daniel
 • 2. SMS motokros Pardubice: Zatloukal Miroslav, Kostelecký Jakub, Stohr Radim
 • 3. SMS Supermoto: Rytíř Tomáš, Procházka Lukáš, Karas Lukáš

Report od Tomáše Pikarta

Dne 25.8. se konal další závod MMČR quad a side v Ledči nad Sázavou, kterého se za QUAD Team zúčastnil také Tomáš Pikart.
Pořadatelé opět perfektně připravili trať i depo s veškerým zázemím co k takovým závodům patří.
Ranní tréninky a kvalifikace proběhly bez problémů a Tomáš si vyjel nejlepší čas ve své kategorii.
Po startu do první jízdy byl Tomáš na třetím místě a během kola se dostal na druhé s mírnou ztrátou na prvního jezdce. Ve třetím kole se již snažil dostat na první místo, ale při souboji o první místo mu při kontaktu zhasl motor a než opět nastartoval tak nabral velkou ztrátu. Začala stíhací jízda,při které náskok soupeře zmenšoval,ale o nějaký metr to již nestačilo,takže druhé místo.
Před startem do druhé rozjížďky již vydatně pršelo a trať se změnila v bahení lázně. Po startu byl Tomáš na druhém místě zavěšený na zadních kolech soupeře. Po dvou kolech musel odhodit brýle,ale dál se snažil najít mezeru pro předjetí. Oba kluci předváděli pěkné souboje kolo na kolo,ale soupeř před ním si držel ideální stopu a Tomášovi se ho již předjet nepodařilo. Celkově tedy druhé místo.

 Trochu zviditelnění v Horáckých novinách Tomáše Pikarta a Tomáše Riga


 Krátký report Tomáše Pikárta:

 

V sobotu 29.6 se Tomáš Pikart zúčastnil dalšího závodu seriálu MMČR quad v Dlouhé Loučce.

Počasí se tentokrát umoudřilo a po posledních několika závodech na bahně čekal na jezdce konečně suchý závod.

Ranní trénink a  kvalifikace proběhla bez problémů a Tomáš v ní zajel nejlepší čas.

Start do první jízdy se nepovedl a do prvního kola vjížděl mezi posledními. Během dvou kol se dostal přes soupeře na první místo a to dovezl až do cíle.

Start do druhé jízdy už byl bezchybný a Tomáš stylem start cíl zvítězil. Celkově tedy plný počet bodů a první místo.

Krátký report Tomáše Pikárta:

 

V neděli 16.6. se Tomáš Pikart zúčastnil čtvrtého závod v seriálu MMSK quadů ve Sverepci.
Tomáš vynechal pro ranní vydatnou dešťovou přeháňku tréninky a nastoupil až do kvalifikace, kterou vyhrál a nastupoval do závodu z prvního místa.
Start do první rozjížďky se povedl a do první zatáčky vjížděl na prvním místě a začal si najíždět náskok,který zvyšoval. Dvě kola před cílem nezvládl dopad na jednom ze skoků a zlomil čep na řízení a následoval pád po kterém byla čtyřkolka již nepojízdná. Po zdravotní prohlídce se ukázalo, že vše jsou jen odřeniny a čtyřkolka se povedla opravit a tak mohl nastoupit do druhé jízdy.
Start do druhé jízdy se opět povedl na jedničku a Tomáš stylem start cíl tuto jízdu vyhrál

 

Krátký report Tomáše Pikarta:

V neděli 19.5. se Tomáš Pikart zúčastnil dalšího závodu MMSK,který se konal v Beckově.

Organizátoři trať perfektně připravili a oproti minulému ročníku navíc rozšířili.

Ranní tréninky a kvalifikace proběhli bez problémů a Tomáš nastupoval do závodů z prvního místa.

První i druhá rozjížďka dopadla naprosto stejně, po vydařeném startu v obou jízdách Tomáš zvládl závod stylem start cíl a dovezl do cíle plný počet bodů a první místo.

 

Krátký report Tomáše Pikárta:

 

V neděli 12.5. se konal třetí závod MMČR quad ve Stříbře. Připravená trať byla po sobotních deštích plná vody, takže bylo jasné,že nedělní závod nebude zrovna ideální.

Do ranních tréninků většina jezdců nevyjela z důvodu nesjízdnosti tratě. V kvalifikaci to bylo podobné, takže nejmladší junioři spíš bojovali o objetí celého okruhu než o nejlepší kolo.

Do závodu Tomáš startoval až z druhé řady a navíc jezdci před ním zhasl při startu motor, takže vyjížděl jako poslední. Během dvou kol se dostal na druhé místo a snažil se stáhnout náskok prvního,který asi tři kola před cílem odstoupil, a Tomáš ji dojel pro vítězství. Před druhou rozjížďkou se opět rozpršelo a tak se trať stala opět téměř nesjízdná. Přesto junioři odstartovali, ale tentokrát to byl spíše boj otců a diváků kdo koho vytáhne dříve z neprůjezdných úseků na trati, což se podařilo a bylo z toho vítězství i v druhé jízdě, celkově tedy první místo.

 

13 - 14.4.2014 - Mistrovství SK Senica a ČR Kramolín

MMČR Kramolín ve Světě motorů - ke shlédnutí zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10207469169-svet-motoru/213471291269015/

 

Krátky report Tomáše Pikárta:

 

V sobotu 13.4.2013 ze Tomáš Pikart zúčastnil MMSK quad ve třídě J1, který se konal ve slovenské Senici. Dopolední tréninky a kvalifikace proběhly bez problémů a Tomáš se kvalifikoval na první místo na startu.

Do první jízdy odstartoval jako druhý, ale hned v třetí zatáčce se dostal na první místo a najel si pohodlný náskok, který udržel až do cíle. Druhou jízdu zvládl stylem start-cíl na prvním místě, takže z prvního závodu MMSK plný počet bodů.

V neděli 14.4.2013 se Tomáš zúčastnil MMČR quad J1, který se konal v Kramolíně u Nepomuku. Ranní tréninky i kvalifikaci zajel na druhé místo.

Start do první rozjížďky Tomáš nezvládl. Hned při odstartování mu zhasl motor a tak musel vše dohánět. Po stíhací jízdě to dotáhl na druhé místo.

Do druhé rozjížďky byl start již bez problémů. Po prvním kole měl již pohodlný náskok, který udržel až do cíle. Celkově tedy první místo.

 

Kompletní fotogalerii z mistrovského víkendu naleznete v kategorii závody

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

 

Ve Vážanech se trénuje až do 27.3.2013, pak se bude trať upravovat na závody CRC. Momentálně je dráha od minulého víkendu neupravovaná, protože mrzlo, ale i tak není ve špatném stavu.
KONTAKT: 725 712 835, 606 717 993

ČASY MOTOKROSOVÝCH TRÉNINKŮ - VÁŽANY NAD LITAVOU platné od 6. 3. 2013

PONDĚLÍ  - od 13.00 hod
ÚT ,ST, ČT - od 9.00 hod do setmění
PÁTEK - jen po telefonické domluvě
SOBOTA - 10.00 - 17.00 hod
NEDĚLE - 11.00 - 17.00 hod

Úprava dráhy: pondělí dopoledne, pátek celý den, neděle dopoledne

POPLATEK:
50 cm3 a 65 cm3 – 100,- Kč
80 cm3 a více - 200,- Kč

DNE 9. 3. 2013 BUDE DRÁHA PRO TRÉNINKY UZAVŘENA Z DŮVODU KONÁNÍ
KONTROLNÍHO ZÁVODU AČR. Trénuje se do DNEŠKA - 7.3. do 16.30 hod.

KONTAKTY: +420 725 712 835, +420 606 717 993

 

TRÉNINKY ve Vážanech nad Litavou začínají už ZÍTRA!

Od zítřka, tedy od soboty 2. 3. 2013 se začíná trénovat ve Vážanech. Trénink startuje v 11.30 hodin. Prosím, najíždějte do depa až od 10.30 hod. z důvodu ranní úpravy příjezdové komunikace! Děkuji

Předtréninkové přípravy na trati ve Vážanech intenzivně pokračují!

Včera nám v odpoledních hodinách přistála v mailu zpráva od Tomáše Hrdinky staršího, která zní následovně: "Ve Vážanech máme za sebou tři dny vyhrnování sněhu a sraček. Dnes odpoledne jsme začali rozhrabovat nový recyklát. V pátek večer potvrdíme, zda se bude od soboty trénovat."

ČASY TRÉNINKŮ MOTOKROS VÁŽANY NAD LITAVOU OD 24.2.2013 do 31.3.2013


Na dráze je navezeno 120 fůr nového cihelno betonového recyklátu frakce O-8 mm,v sobotu 23.2 od 12,00 hod tento materiál začnou rozhrnovat dva buldozery a do 11,00 hod následujícího nedělního dopoledne dráha bude připravena.Dráha je prodloužena novým úsekem dlouhým 330 metrů,celková délka dráhy je 1850 metrů.Dále jsou opraveny příjezdové komunikace a zvětšené depo.


V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ VYDÁME V SOBOTU 23.2 DO 19,00 HOD ZDE NA STRÁNKÁCH GT MOTOCROSS SPRÁVU O NETRÉNOVÁNÍ. POKUD DO 19,00 HOD V SOBOTU NEBUDE VYDÁNA ŽÁDNÁ SPRÁVA TAK SE TRÉNUJE.


TRÉNINKY:
PONDĚLÍ ..... jen po telefonické domluvě
ÚT, ST, ČV ..... 9,00 hod - do setmění
PÁTEK ..... jen po telefonické domluvě
SOBOTA ..... 10,00 hod - do 17,00
NEDĚLE ..... 11,00 hod - do 17,00


POPLATEK:
50 cm3 a 65 cm3 ..... 200,- Kč 
80 cm3 a více - od 24.2. do 3.3. ..... 400,- Kč 
80 cm3 a více - od 4.3. do 31.3. ..... 300,- Kč


KONTAKT: 725 712 835, 606 717 993


DNE 9.3.2013 DRÁHA PRO TRÉNINKY UZAVŘENA Z DŮVODU KONÁNÍ
KONTROLNÍHO ZÁVODU AČR.

 

 

čeština UK flag

Sezóna 2014

  Lukáš Studený v sezoně 2014 opět startuje

 Sledujte akutální dění na našich FB stránkách

 

 

Nejbližší závody

10-12.10.2014 - Mistrovství Evropy družstva - Holnadsko-Markelo

PŘIJEĎTE PODOŘIT ČESKÝ TEAM !!!

 

Novinky

Fotogalerie z Mistrovství ČR Mohelnice 

a SK Senica zde